Jak vyvolat porod?

Otázku položila: Anonymní uživatelka #426870 30.3.2021 14:25

Dobrý den,chtěla bych Vás poprosit o radu jsem po čtvrté těhotná,mám 5 dní do porodu,ale prcek ne a ne aby se vyklubat na svět,jak vyvolat porod?Děkuju za odpověď.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • stupidiack30.3.2021 19:34

  Já jsem žádné babské rady raději nezkoušela, abych třeba neublížila miminku.
  První porod mi vyvolávali tabletou, píchnutím plodové vody, kapačkou oxytocinu ..
  Další dva porody mi začaly po provedení Hamiltonova hmatu, ten můžu doporučit, není to sice porod, který by začal úplně sám od sebe, ale je to menší zásah do těla, jak u prvního porodu. :-)
  Zkus na příští kontrole v poradně navrhnout, jestli by ti ho neudělali (porodní cesty musí být trochu připravené, ale to by neměl být problém).

 • Eika30.3.2021 14:49

  Mohu z vlastní zkušenosti říct, že pokud mimčo nechce, tak můžete dělat cokoli a ven ho nedstanete. Držím palce ať už je venku.
  Ale pomáhá prý pupalka, namočené lněné semínko, homeopatika a pak i svařené víno.

 • Zrovna moje čtvrtě si dávalo ze všech mých dětí nejvíce na čas, přitom dle ovulace bych to vůbec nečekala a člověk taky snad počítá, že by mohlo přijít i dřív, když je to tolikáté dítě, ale často je to hold spíš naopak...Bylo to tedy dost těžké, ale nakonec krásný a přirozený porod 11 dní po vypočítaném termínu, synek krásně dopečený, ale rozhodně ne přenošený. Jinak celé těhotenství jsem sportovala, běhala, takže nějaké vyvolávání aktivitou nepřicházelo v úvahu...Je pravda, že možná klid a uvolnění, nevím, den před porodem jsem si dala den jen pro sebe, bez starších dětí, dlouhou procházku (spíš pro uvolnění mysli), zkusila klystýr a půst..no, vypadalo to, že nic, ale v průběhu noci se to spustilo a ráno byl synek na světě ;-)..
  Teď mě cca za měsíc čeká 5. porod a doufám, že mě malé nebude tak moc napínat, ale i kdyby, vím, že to zvládnu...

 • Tinkakopek1.4.2021 18:31

  Me pomohlo se prezrat a rozvalit se na gauc a prdla mi voda sama :-D to ted pri druhym, pri tom prvnim hamilton...

 • Petra123451.4.2021 20:58

  Rodila jsem dvakrát,pokaždé jsem zkoušela holky vypudit babskými radami (byly velké, tak jsem je vypuzovala co to šlo :-D) a vždy max.tuhnutí břicha, které po chvilce přešlo...takže klid,miminko si určí samo,až se bude cítit na to,jít na tenhle poblázněnej svět...přeji moc moc štěstí :-)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 78 346 otázek, kterým se dostalo 264 456 odpovědí a 403 838 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist