JAKÁ JE PODLE VÁS NEJLEPŠÍ PORODNICE?

Otázku položila: Anonymní uživatelka #367668 22.3.2021 9:33

Ahoj, čekám své druhé dítě a tak nastává otázka výběru porodnice. První porod byl pro mě velmi nepříjemný kvůli přístupu personálu během porodu, ale i na oddělení šestinedělí. Vím, že je to hlavně o náhodě na jakou směnu narazíte, ale i tak by mě zajímaly vaše tipy na porodnice. Nejlépe střední Čechy. Důležité je pro mě hlavně přístup lékařů, aby co nejméně zasahovali do porodu, aby se ho zbytečně nesnažili urychlit jakýmikoliv prostředky jen proto, že porod nepokračuje rychle podle tabulek. Děkuju moc za vaše názory.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • veronika.122.3.2021 11:06

  Střední Čechy je celkem široký pojem :-D vyhlášený je Mělník, případně Mladá Boleslav, slyšela jsem, že spíš nebrat Nymburk, Neratovice...ale osobní zkušenost nemám, já se chystám za měsíc k Apolináři, poprvé, kde prý můžu rodit, jak chci (i hlavou dolů ve stojce, když to půjde :-D ) a je tam nejlepší péče v případě komplikací, mají nejlepší vybavení, kvůli tomu jsem si tuto porodnici vybrala, celé těhotenství mám bez problémů, ale kdyby náhodou, tak chci mít jistotu, že bude o malou i mě postaráno :-) ale jak říkáš, asi i záleží na personálu, jakou zrovna chytneš směnu...

 • HaSha22.3.2021 15:02

  Rodila jsem v Rakovníku, protože je vyhlášený vstřícným přístupem. Utvrdilo mě to v tom, že nejde tolik o porodnici jako o lidi. Praskla mi voda o hodně dřív, než začaly kontrakce, takže jsem strávila v pozorovacím pokoji víc než 24 hodin, než se porod pořádně rozběhl. Rozhodně nikdo netrval na nějakém rychlém vyvolávání, což by se mi asi v Praze stát mohlo. Zažila jsem tři směny, skvělé nápomocné lidi i úplné kretény, u kterých má člověk pocit, že je nad ním zvukově neprostupné sklo, protože na něj nereagují a baví se o vás a ne s vámi. Byl tam moment, kdy jsem vztekle mluvila k miminku, že počkáme do zítra, že s touhle směnou na svět nepůjde. Na druhou stranu k samotnému porodu jsem měla úžasnou PA, která pro mě "vybojovala" vanu, hledala se mnou polohy, vše šlo bez léků na bolest, s nahříváním hráze a díky tomu bez nástřihu. A to jsem ji neměla sjednanou jako vlastní PA (její jméno si pamatuju, kdybys ji chtěla). Oddělení šestinedělí je vybavením na úrovni 80. let minulého století, nemít nadstandard, tak asi uteču. Sestry, co pomáhají s miminkem, jsou ale hodné, i když podávají různé a velmi kusé informace, ale pokud nejsi prvorodička jako jsem byla já, tak budeš zkrátka vědět své. Nejvíc mi asi nesedla sestra, co provázela lékaře na kontrolách. Zkrátka na personál můžeš mít štěstí i smůlu, já bych tam asi rodila znovu. Obecně se dá říct, že jsou zvyklí číst porodní přání/plán, snaží se jim vyhovět a že umožňují častěji než jinde i třeba ambulantní porod.

 • MD22.3.2021 20:57

  Dvakrát jsem rodila na Bulovce a budu zanedlouho potřetí. Bylo to fajn. U druhého porodu bych vybírala hlavně podle vzdálenosti, bývá to mnohem rychlejší. První jsem rodila 26 hodin od kontrakcí po pěti minutách, druhé 4 hodiny od první kontrakce. Dojeli jsme akorát na porod.

 • sisterrys23.3.2021 22:33

  Za mě je nejlepší se informovat, co je možné a co ne, přímo v porodnici. Teď se asi prohlídky nedělají, předporodní kurzy asi taky ne a jako druhorodička bych do něj nešla. Ale zavolat a zeptat se, by snad projít mohlo. Webovými stránkami bych se asi moc neřídila.
  Manžel chtěl porodnici nejbližší (já jsem spíš pokukovala po té u nás v kraji vyhlášené). Absolvovali jsme zkrácený kurz s úžasnou PA, která byla pro hodně přirozený porod a rovnou nás informovala, co z toho, co by i ona sama doporučovala, u nich nejde. Naštěstí toho nebylo moc a potvrdila, že většina PA má stejný nebo podobný názor jako ona. Kdyby do porodu nezasahovala doktorka, byl by úplně super. Druhé dítě jsem rodila v téže porodnici, ale už s jiným primářem, na kterém si PA vybojovaly další věci. Spokojená jsem byla také. O proti prvnímu jsem si mohla vybrat polohu porodu a určitě bylo méně vyšetření. Novorozenecké oddělení stálo v obou případech za prd, podpora kojení nula, každá sestra jiné informace. S kojením dost pomohly sestry z šestinedělí.

 • LadyDanka24.3.2021 16:06

  Asi taky jakým způsobem chceš rodit :-)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 78 346 otázek, kterým se dostalo 264 456 odpovědí a 403 838 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist