Hlenová zátka- kdy jet do porodnice

Otázku položila: bibinv 10.7.2019 7:26

Prosím, nemá někdo zkušenost s odchodem hlenové zátky? V pondělí jsem byla na kontrole a dr. mě vevnitř bolestivě prohmatala. Včera odpol. a dnes ze mě po spánku odešel hlen s krví. Místy je ale jasně červený. Zátka prý může odejít i týden před porodem... Myslíte, že je to v poho a mám čekat na porodní bolesti nebo jet kvůli té červené krvi raději do porodnice? Ať se něco nestane miminku. Termín porodu mam 15.7. a zároveň je to termín příští kontroly. Děkuji za názory :-)

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • aknela8910.7.2019 8:00

  Radeji bych jela, co se ti muze stat horsiho nez ze te poslou domu. Aspon budes mit jistotu, ze je vee v poradku

 • hlenová zátka může odejít kdykoliv a nemusí to ani znamenat, že se blíží porod nějakou větší rychlostí. někomu odejde několik týdnů před porodem, někomu až ve chvíli porodu.
  počkala bych na kontrolu (pokud nezačnou kontrakce) v pondělí a tam řekla, že odešla hlenová zátka.

 • Me hlenova zatka odesla tak tyden pred porodem. Pokud se jinak citis ok, tak bych extra kvuli tomu nejela. Max pokud jsi z toho moc nervozni, tak si tam zavolej. Ale ja to brala, tak ze to nejakou dobu před porodem odejde, neznamena to, ze hned budes rodit.

 • Randgrid10.7.2019 11:33

  Obecné pravidlo v tehu. Jakmile se objeví jasně červená krev, určitě navštívit gynekologa. Hotovo. Mě po Hamiltonu trošku zaspinilo, ale tmavě. Ne takhle. Hlenova zátka může odcházet různe,jak bylo psáno.

 • Leslie9110.7.2019 21:44

  Mě odcházela hlenova zátka v průběhu celého dne a druhý den ve 4 ráno mi praskla voda. Je to opravdu individuální

 • vilamotylkova11.7.2019 14:31

  Jak bylo zmíněno výše, jak se objeví červená, tak doktor. Bylo mi řečeno, když po kontrole budu špinit hnědě a budu se cítit dobře, tak se nemám obávat. Ale jakmile se objeví červená,tak do nemocnice. Hlen.zátka mi u prvního odešla večer před dnem,kdy bylo naplánováno vyvolání porodu. U druhého jsme jeli do porodnice právě na základě té červené (plus jsem měla menší kontrakce) a za tři hodinky byla malá na světě,narodila se o týden dřív.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 75 569 otázek, kterým se dostalo 252 977 odpovědí a 394 887 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist