Gynekologická preventivní prohlídka

Otázku položila: Anonymní uživatelka #424089 29.6. 22:07

Dobrý den, již se delší dobu odhodlávám jít ke gynekologovi na pravidelnou preventivní prohlídku a mám z toho trochu strach 21 let. A pohlavní život nemám, ale používám tampóny. Jsem ještě panna? Děkuji za odpověďi :)

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Akzuzinka30.6. 10:24

  Ahoj, pokud jsi ještě neměla sex, tak jsi panna. Na prevenci bych se na tvém místě objednala. Za prvé preventivní prohlídky mohou zabránit vážnějším onemocněním, které nemusejí vůbec souviset se zahájením sexuálního života. Jak konkrétně bude prohlídka vypadat záleží i na samotném doktorovi. A za druhé už budeš mít svého gynekologa a když přijde nějaký problém (např. zánět, který je běžný a čas od času potká skoro každou ženu), tak už budeš vědět, kam máš zají a co tě tam čeká a nebudeš se s tím muset stresovat. Není to nic hrozného, tak se neboj a rovnou zvedni telefon a k doktorovi se objednej ať to máš za sebou!;-)

 • JanaRad30.6. 11:52

  Preventivní prohlídka panny je jednoduchá. Napřed se tě na všechno možné vyptají a pak lékař provede sono vyšetření a to je vše. Takto chodí na prevence moje dcery, obě jsou panny, takže to vím na 100%!!! Není potřeba se bát. Dcery tam chodí jen proto, aby měly gynekologa v případě potíží. Budou to tam znát a nebudou mít strach z cizího člověka a cizího prostředí :-)

 • stupidiack30.6. 12:08

  Do prvního sexu jsi panna, tampony tě neodpaní, i když třeba už nemáš panenskou blánu.
  Prohlídky na gynekologii se nemusíš bát, je to strach z neznámého, ale uvidíš, že vše proběhne v pořádku - neoddalovala bych to!
  Pokud jsi panna, doktor tě vyšetří pomoc ultrazvuku, pohmatem přes břicho, je možné i vyšetření přes konečník, ale NEBOJ se toho, nebolí to! :-)

 • Ja bych tam pro jistotu uz opravdu zacla, postupem veku muzou prijit ruzne problemy a komplikace ktere muzou ohrozit i tvuj zivot. Jedna navsteva te nezabije, neni to tak hrozne.
  Panenstvi ztracis az pri sexu, takze pokud jsi s nekym nespala, porad panna jsi.
  Ps- ja jsem teda neslysela ze na ocni by se melo preventivne chodit... Nebo to ani 410927 nechodis ani k zubari? :-D to mi vychazi nastejno jako ta gynda treba :-D

 • macicekkajik30.6. 7:32

  Pokud jsi neměla ještě sex, stále jsi panna. Pokud tě nic netrápí, na první gynekologickou prohlídku bych zašla, až začneš sexuálně žít.

 • pokud ti nic není, neřešila bych to. Vím, že mě tady lidi umínusují, ale toto je mj názor

  já tam nebyla, nic mi není a u očního jsem taky nebyla, a u milionu dalších odborností taky ne a žiju

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 75 545 otázek, kterým se dostalo 252 902 odpovědí a 394 811 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist