Finanční závislost na partnerovi

Otázku položila: Anonymní uživatelka #380465 10.1.2022 8:10

Zdravím všechny, nacházím se momentálně v situaci, se kterou se nějak nezvládám vypořádat. Nikdy jsem nebyla finančně na někom závislá, vždy jsem si vydělala a našetřila dost peněz sama. Nicméně od doby, co jsem s přítelem, budujeme svoje bydlení, finance taky ubývají. Momentálně čekáme miminko, které jsme oba chtěli, ale já se začínám prát s tím, že budu co nevidět na mateřské a moje příjmy se o dost sníží. Přítel i teď vydělává víc, jak já, to je na jednu stranu dobře - bude nás zajišťovat, ale pro mě představa, že bude většinu platit on a já si budu "říkat" o peníze, je hrozná :-/ Jak to máte ve vztahu vy nebo jak takovou věc řešíte?

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • dzusinka10.1.2022 13:58

    Sedněte si nad to a proberte to dopředu. Jak v případě mateřské, jak v případě rodičovské. My máme s partnerem jeden společný účet, kam on posílá víc a já míň, protože jsem taky na mateřské. Vychází to na měsíční výdaje s nějakou rezervou na dárky, které bychom kupovali spolu nebo na menší výdaje extra. Přijde mi to jako super řešení, pokud nechcete vyloženě sesypat všechny vaše peníze dohromady.

  • Řekla bych, že s tím se tak nějak musí počítat když chcete dítě. Taky jsme měli s partnerem stejně platy, já i vedoucí pozici, ale prostě když jsem otěhotněla chodila jsem do práce co to šlo až do nástupu na mateřskou ( šla jsem na poslední chvíli ) a teď když mám řidičák, platím z něj zálohy na El, část hypotéky a občas něco nakoupím, jeste dávám bokem na moje zvířata ( nákup krmiva ) jinak platí vše partner. A nemá s tím problém. O peníze mu neříkám ( taky s tím mám problém ), prostě mu dám seznam nákupu a on to koupí. Když je větší výdaj probereme to a snažíme se to dát dohromady z našetřených úspor .

  • macicekkajik10.1.2022 9:53

    My s manželem jsme měli peníze vždy dohromady. Nikdy jsme se nedívali na to, kdo vydělá více. Pak přišel o práci a dost dlouho jsem nás živila já a teď už se těším, když jsme rozjeli firmu, že to nebude jen na mně. Sice jsem také trochu nejistá, ale těším se, protože také plánujeme miminko.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 79 658 otázek, kterým se dostalo 269 426 odpovědí a 408 080 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist