Dýchání po covidu - porod

Otázku položila: Aaanguaaa 22.5.2021 10:45

Ahoj, jsem už dva měsíce po prodelani covidu a pořád mívám problém s dýcháním, když jsem celý den na vzduchu tak to jde ale jak jsem doma tak mě bolí na hrudi a mívám problém s dýcháním, hlavně večer.. za dva měsíce budu rodit a začínám se bát aby se to stihlo dát do té doby do pořádku.. nemáte nějaké rady co na doléčení? Piju jitrocel a pruduskove čaje, díky

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • MD22.5.2021 14:39

    Ahoj, já jsem covid neměla, jsem před porodem a taky nemůžu dýchat. Pořád musí být otevřená okna a jakmile se rychleji hnu, mám co dělat. Je to normální, nedělala bych si s tím hlavu.

  • Ahoj, dýchavičnost v těhotenství je běžný, je možný že to nemáš po covidu, ale jak miminko roste a tlačí ti na plíce. Zkus se uvolnit. Držím palečky....také jsem teď těhotná a prodělala jsem covid

  • Doma je větší koncentrace co2. Pomáhá krátce intenzivně větrat vícekrát za den. Ventilacka nestačí. My máme merak co2 a je masakr, kolik toho doma po chvilce máme, plíce se pak málo okyslicuji. A pak k těhotenství patří dychavicnost. Zejména u konce tehu.

  • Asi tě nepotěším. Těhotná nejsem, ale covid jsem prodělala téměř před 8 měsíci a pořád mám problémy s dýcháním. Bolest na hrudi po námaze, zadýchanost, dušnost, večer to bývá horší, pokud přes den jenom neležím. Ujdu asi 300 metrů po rovině, pak si musím sednou. Léčím se na plicním, beru léky a asi se to trochu zlepšilo, ale stejně je to katastrofa. Být tebou, objednám se na plicní. ;) Zjistili mi poškozený plíce, sníženou kapacitu plic a pravděpodobně astma, ale to se potvrdí až při kontrole. Dušnost může být i od srdce, kardiologický vyšetření mě teprve čeká. Nicméně osvědčila se mi i postupná zátěž, ze začátku jenom chození a trochu se to zlepšuje.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 78 346 otázek, kterým se dostalo 264 456 odpovědí a 403 838 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist