Dítě s rýmou - ošetřovačka

Otázku položila: Anonymní uživatelka #380921 21.11.2021 19:37

Maminky, dostanu od. doktorky ošetřovačku i když ma syn jen rymu a kasel? Už v pátek sem si. ho ve školce vyzvedalala s tim, že má syn hustou rýmu. O víkendu se k tomu tedy přidal i docela velký kašel. Takže ho vezmu zítra k doktorce, protože syn pred par týdny prodělal zanet prudusek, takže budu radci, kdyz si ho doktorka poslechne. A me by zajímalo, jestli mi může vypsat paragraf, i kdyby na synovi nenašla nic jiného kromě rymicky a kašle? S rymou a tim kašlem mi ho ve školce určitě nevezmou. Děkuji za odpověď

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Nejdřív je vhodné mudr. zavolat, nemusí to být jen obyčejná rýma a kašel. I u covidu ta rýma a kašel je. Moje dcera má covid a začalo jí to ucpaným noserm a kašlema pak i měla tuhou zelenou rýmu. Každopádně do školky syn nemůže kvůli rýmě a kašli, tak na ošetřovačku máte nárok. Ikdyby měl jen rýmu a do školky ho odmítali vzít.

 • Nedivila bych se kdyby vás automaticky poslali na testy na covid.. A nevím, ale tak pokud dítě není zdravé a musí zůstat z kolektivu doma, Dr by to napsat měl ne?

 • Jo, u nás to tak funguje..Momentálně 4xparagraf za sebou..Dítě se vyzdraví a během tří dnů je zase ze školky na hromadě. Kašel a rýma forever.

 • Malý je první rok ve školce a je taky v podstatě víc doma než tam. V dnešní době ho nenechají ve školce ani s malou rýmou.
  Doktorka říkala, že při běžném nachlazení ani nemusíme chodit a stačí si jen zavolat a ona mi ošetřovné napíše.
  Akorát syn je astmatik, tak tam stejně pro jistotu raději vždy zajdu.

 • dancewomen21.11.2021 22:04

  Ano, pokud kvůli zdraví dítě nemůže do školky, měla by dr. vypsat paragraf vždy.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 79 658 otázek, kterým se dostalo 269 426 odpovědí a 408 083 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist