Děti dva roky od sebe

Otázku položila: Anonymní uživatelka #308229 14.6. 12:12

Ahoj,
omlouvám se za anonymní dotaz, ale nechci aby známí a rodina věděli o našich plánech.
První dítě jsem porodila ve třiceti. Na další neplánujeme dlouho čekat. Plánovali jsme začít se pokoušet o druhé v roce a čtvrt prvního potomka. Prarodiče nám dávají rady ať to neděláme, že je to brzy. Podle mého je to kdykoliv brzy, pokud není prvnímu patnáct a má jiné zájmy. Jaké věkové rozdíly jste měly vy a jak jste to zvládly? Co si myslíte o odkládání dalšího těhotenství po třicítce? Naše dítko je hodně veliký raubíř, ale věřím si, že to zvládnu. Znám i takové, kteří měli rozdíl mezi dětmi rok a zvládli to. Horší je podle mého porodit dvojčata, ale to je jen má domněnka.

 • 16.06.2019 14:12:58 - full.avl změnila kategorie otázky

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Randgrid14.6. 12:30

  Co se týče věku, jak to není první těsně před 40tkou,tak bych to dramaticky neviděla. Kamarádka měla 3.dite v 35 letech. Říkala, že už je to trošku psychicky náročnější než ve 20,ale dalo se to. To bych neviděla jako překážku. S chutí do toho :) rodicak jsem si pak zvýšila abych vyčerpala na staršího maximum :) staršímu dokonce sedělo, že jsem doma. Do školky šel ve 3,5 letech. Nebyl zralý. Já vidím jen klady.

 • Randgrid14.6. 12:27

  Kluci od sebe jsou 2roky a měsíc. A vyplácí se. Už si z 90% nádherně vyhrají, mají k sobě blízko. Teď čekáme další a nejmladsimu jsou 3 a kousek. To už bude větší rozdíl. Upřímně se ti dva zvládnout dali. Jedním vrzrm tak nějak :)

 • Randgrid14.6. 12:31

  Ono děti sobě blízko jsou podobne jako dvojčata, s trošku jinýma potrebama. :-D

 • luckachvat14.6. 12:46

  Ahoj. Mám stejný názor jako ty. Náš malý má teď 26 měsíců a v srpnu se nám má narodit druhý lumpík. S manželem máme oba mladšího sourozence o dva roky a vycházíme s nimi skvěle, takže jsme také nechtěli velký věkový rozdíl. Asi je to hodně individuální, ale pokud ty sama cítíš, že to tak chceš a zvládneš to, druhým je do toho velké ... ;-) Držím palce, ať se zadaří!

 • gluzka14.6. 12:51

  Máme děti od sebe 20 měsíců a za mě bych klidně rok počkala. Jak tu jiná uživatelka píše, neměla jsem jen jedno mimino, ale najednou dvě mimča. První půlrok byl očistec, kdy jsem nedělala nic jiného než přebalovapa, pořád prala, uklízela nepořádky jak po kojenci, tak po aktivním batoleti. Dá se to samozřejmě vydržet, ale časteji člověk padá na hubu a řeší věci, které by ho s jedním dítětem nenapadly. Starší má tři roky, mladší rok a půl a stále si spolu vyhrají max dvě minuty. V tom bych taky až takovou výhodu nehledala.
  Pokud píšeš, že to tak s manželem chcete a domluvili jste se na tom, máš mnohem lepší podmínky to takhle zvládnout. Já takhle blízko děti nechtěla. Nelituju toho, ale podruhé takhle blízko mimča už nikdy.

 • WojKa14.6. 13:10

  Mám doma holčičku, dvojčata se narodila, když bylo malé 17 měsíců. Takže jsem měla doma batole a dva novorozence. Zvládnout se to dá. Resp. musí, člověk nemá na vybranou. Chce to řád. Teď už jsou děti větší a jsem ráda, že si spolu vyhrají než kdyby od sebe byly pět, deset let. Za pár měsíců čekáme čtvrté. To bude mít holka 4 roky a kluci necelé 3 roky, takže jak říkám. Pevné nervy a dejte hlavně na sebe. ;-) Hlídání žádné nemáme a taky žijeme. :-)

 • dancewomen14.6. 14:02

  Mám od sebe děti 22m,zvládnout se to dá,ale nebudu zastírat,že někdy padám na hubu,hlavně proto,že s oběma pořád řeším nějaké zdravotní problémy od narození,ale narovinu říkám,neměnila bych!

 • Mám druhé dítě na den o 2r. od prvního, pak za necelé 4r. další, pak čtvrté za víc jak 6let a ještě plánujeme další, chtěla bych, aby to vyšlo na porod někdy v druhé polovině příštího roku, kdy nejmladší dosáhne věku kolem 4 let, ale necháme se překvapit, klidně i dříve, či později. Letos jsem oslavila 38let a nebojím se toho. Jenže to jsem ve 30ti taky netušila, jak to budu cítit, to právě nikdo neví, původně jsem myslela, že mé i manželovo čtvrté dítko, které jsem rodila po 35.roce, je úplně poslední..Každopádně si nemyslím, že by žena po 30.ce nutně musela na další dítě spěchat, po té 35 se to ale, pravda, asi rychle láme, už ne každá se na to bude cítit, ale čas nerozhodovat se pod tlakem věku stále je ;-). Takže proč třeba já na další dítě nespěchám, ani když mi bylo 35, silná touha mít další miminko přišla okamžitě po porodu, nemizí a mám k tomu činu i vhodného partnera? Tak jednak už jsem si na vlastní kůži odžila, co asi tak obnáší různé rozestupy, u toho menšího rozestupu mě hrozně vadí zásah do kojení a všeobecně do všeho-např. spojení těhotenské nevolnosti (únava, či jiné neduhy) s akčním batoletem, no, já si ani nestihla všimnout, že jsem těhotná, i když si toto období tak ráda vychutnávám! (Pak to pokračuje, spojení novorozenec a první "puberta" staršího, na kterou navazuje puberta mladšího, a td.). Nepochybuji, že bych to vše stále dokázala dát, však to neobnáší jen tato negativa, ale pokud si mohu vybrat, tak pro svůj klid, potěšení a naplnění už tak nespěchám, raději si dosyta vychutnám období, kdy mě nejmladší fakt hodně potřebuje a až pak půjdu do dalšího kola ;-)

 • Mám od sebe děti 2,5 roku a je to pro mě teda zahul.

 • Bublinka2014.6. 20:38

  Mám od sebe děti 6 let a je to už moc... Je to zlo. Malý si chce hrát, ale dcera má telecí léta.... Teď čekáme třetí. Kluci od sebe budou 2,5 roku a docela se těším, doufám, že si vyhrají....

 • Martinka23071115.6. 7:12

  Mám děti 20 měsíců od sebe. První 2 roky jsem padala na hubu,hlídání žádné, manžel jezdil domů pozdě, do toho podnik,fakt strašný. Ale potom se to začalo zlepšovat a od 3 let menší dcery je to už super. Holky si vyhrají,mají stejné zájmy, zabavis je tou samou hrou, výletem. Teď už vidím jen sama pozitiva.

 • llucifer15.6. 7:13

  Máme děti od sebe 2 roky a 2 měsíce a kdybych se měla rozhodnout znovu, tak aspoň rok počkám... Ale každá jsme jiná a každá vydrží jinou nálož :-)

 • sisterrys15.6. 20:36

  Taky jsem měla prvního syna v 30. Druhé jsme chtěli v rozmezí 2-3 roky. Vzhledem k synově velmi živé povaze kombinované s paličatostí jsme se přiklonili k většímu rozdílu. Na první jsme čekali ale rok, tak jsme snažení nechtěli moc odkládat. Začali jsme v synově roce a půl a podařilo se hned na poprvé. Kluky máme od sebe 2 roky a 3 měsíce.
  Těhotenství a začátky byly masakr. V těhu mi bylo často blbě a syn mi "nedovolil" si ani lehnout vedle něj, když se koukal na pohádku. Ještě že hodně pomáhal manžel. Na brášku byl natěšený a do porodnice běžel za ním, maminka mu byla ukradená:-D . I přes nadšení bylo náročné mu vysvětlit, že musím kojit, uspávat, že nemůžu dělat, co chce on. Brzy se ale naučil se zabavit sám, hrát si sám do té doby vůbec neuměl. Teď jsou staršímu 3 a měsíc, mladšímu 10 měsíců a už si hrávají i spolu. Mladší se dokáže už i hezky zabavit sám (což jsem u staršího vůbec neznala) a začínám si to užívat.
  Uvažujeme i o třetím, ale tam chci určitě počkat a mít rozdíl cca ty 3 roky od mladšího.

 • petulinkaa1316.6. 22:58

  :-DPokud to chceš, proč ne, každý to chceme nějak a zvládnout se to musí dát tak či tak. Říká se, že dvojčata jsou lepší než dvě děti rok od sebe :-) osobně jsem chtěla děti s větším věkovým rozdílem a nelituji. Holky jsou od sebe bez tří týdnů 5 let a nestezuji si :-) starsi je samostatná, rozumná (skoro 6,5let) mladsi skoro 1,5 roku a jsou lepší než TV :-D první jsem si vychutnala v klidu a ted nemusím litat mezi dvěma nesamostatnými dětmi a. naopak si je užívat v klidu :-) starsi už je slečna, sama od sebe pomáhá, učí mladsi ségru, hrají si, dělají kraviny společně :-D mladší starsi provokuje a starší jako už velká situace zvlada a nejsou bitky, ví co a jak, pro mě ideální věkový rozestup. Mám více kamaradek co mají děti od sebe dva roky a upřímně když to vidím, nechtěla bych to ani den :-D ale jaky si to každý udělá takový to ma, takže si to rozhodni jak chceš ty, je to pouze tvoje věc jak to cítíš do budoucna věk nerozhoduje jaký spolu sourozenci budou mít vztah, věkový rozdíl tam hraje to nejmenší, záleží na jiných věcech, můžou být k sobě věkem blíž a stejně bude nenávist mezi nima a to samé i s větším věkovým rozdílem, ostatně to kolem sebe člověk vidí, že to je různé :-)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 72 375 otázek, kterým se dostalo 242 480 odpovědí a 380 443 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist