Dá se uživit se střední školou?

Otázku položila: Anonymní uživatelka #309497 1.12.2019 23:27

Asi propadám skepsi. Jsem na MD a přemýšlím kam se hnu po jejím skončení. Po škole jsem ani práci nehledala. Hned jsem měla nabídku a po pár Letech přišlo miminko. Během mateřské skončila i firma ve které jsem pracovala. Podobné místo se téměř sehnat nedá protože mám obor, který už je prakticky mrtvý. Když projíždím nabídky na práce.cz , jsem zoufalá. Prosím o inspiraci. Čím se živite s maturitou? Pracujete v oboru, nebo jste se vypracovali? Je dobré hledat práci přes jobs, práce.cz a podobně? Myslíte, že je rekvalifikační kurz jen tahání peněz z dotací, nebo to má smysl a něco se naučím? Před MD jsem dělala technologa. Byla to zajímavá a různorodá práce. Mám pocit, že rozumím jen tomuto oboru. Bohužel další podobná výroba v Čechách není a dokonce se už nevyučuje ani tento obor.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Není to asi úplně odpověď, ale já znám lidi z gymplu, kteří mají jenom maturitu, dělají teď obchodní zástupce, sekretářky, překladatele a jsou spokojení. Každý z nich se vypracoval, protože gympl je pro zaměstnání vlastně nic. Chce to věřit si, mít trochu sebevědomí a zkusit i něco trochu vedle původního oboru. Ne na každé pozici hned chtějí profíka s praxí, takže když je člověk šikovný a chce, naučí se rychle.

 • Francy2.12.2019 9:50

  Neviděla bych to tak černě. Třeba u nás ve firmě dělá kvalitáře chlápek, co má vystudovanou lodní průmyslovku. Do toho plno kurzů + ovládá jazyk. Plat min 45tis. Je to pěknej pitomec, ale dokáže se dost dobře reprezentovat a prodat se. Chce to sebejistotu a ono se něco najde, vůbec pokud jste pracovala v technické sféře :-)

 • bestie2.12.2019 7:21

  Jen dodám, že není od věci založit si profil na sociální síti LinkedIn - dají se tam hledat pracovní příležitosti, případně firmy samy oslovují.

 • Se zemedelkou s maturitou pracuji v kancelari na obchornim oddělení. Takze nepracuju v oboru a myslim ze prace je to fajn. Manzel ma jen vyucni list a vydelava stejne jako ja... Takze rozhodne se z toho nehrot, prochazej inzeraty nebo zkousej firmy v okoli a uvidis ze neco najdes. Drzim palce!

 • macicekkajik2.12.2019 8:45

  Přinejhorším v továrnách berou i se základní školou, takže proč by nepřijali někoho s maturitou a můžeš se klidně vypracovat na mistra i výš. V dnešní době zas až tak vysoká škola neznamená i ti pracují v továrnách, protože jsou takové obory, které jsou k ničemu a práci neseženou. V obchodech také berou pořád, protože tam lidé nevydrží - třeba v Lidlu se to točí pořád a nejsou tam špatné peníze a slibují 30 hodin týdně. Jen pozor na to, když někdo omarodí a také když ukážeš, že něco umíš, můžeš se vypracovat na zástupce a klidně výš.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 75 339 otázek, kterým se dostalo 252 205 odpovědí a 394 279 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist