Bradavice

Otázku položila: Anonymní uživatelka #408575 14.4. 21:11

Ahoj holky, potřebuji poradit. Už asi třičtvrtě roku se otravuji s bradavicí no vlastně dvěma. A už jsem vyzkoušela kolodium, Duoflim, nějakej recept z lékárny co mi dali, potim tekutý dusík, a zmrazovac a nic nefunguje. Fakt nevím co mám dělat. Nejspíš buduuset k doktorovi, (nejbližšího mám ve Stodůlkách) a hrozně se mi tam nechce protože se spíš bojím že nezabere dusík a vyříznout si to fakt nenechám. Hlavně teď když si to dělám tím zmrazenym dusíkem doma take to pali ale nic. atd někdo za sebou vypalování dusíkem opravdu odolné bradavice?

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Francy14.4. 21:58

  Chodila jsem na dusík k doktorce asi 3-4 měsíce než jsem měla klid. Bradavic jsem měla více a poměrně velké na patě. Nevěděla jsem, že se dá koupit dusík domů.

 • babillage15.4. 8:10

  Chodila jsem na dusik 3/4 roku co 3 tydny (tj. 12 krat ukrutne bolesti tortury (mela jsem jednu na malicku jedne nohy a zespod chodidla druhe nohy druhu) a nic! Jak pise Francy o puchyrich, tak mne se ani ty nedelali a i tomu se MUDr. divila. Proste vubec ty bradavice nereagovaly. Ta druha se za celou dobu dokonce ani nezmensila.
  Nakonec jsem premluvila MUDr. at mne posle na chirurgii vyrezat to.
  Nechtela, porad mi doporucovala laser, ale platit 2-3 tisice za jedno sezeni pri ocekavanem poctu 4-5 sezeni a "vypalovat teplem", kdyz "vypalovani mrazem" nezabiralo, se mi nechtelo.
  Nakonec to klaplo a chirurgii vrele doporucuji.
  Boli umrtvovaci injekce, pak uz nic. Ani po odezneni ucinku injekce mne nic nebolelo.
  Vyrezou to, zabali, par krat kontrola a parada. Bradavice jsou pryc :-)
  Pokud nekdy jeste budu mit bradavici a domaci pripravky jako kolodium a duofilm atd. nezaberou, tak se vypravim rovnou na chirurgii.

 • Randgrid15.4. 9:13

  Boj na dlouhou trať. Kolodium jsem měla při těhotenství, není toxické. A nepomáhá. Účinné látky, vodicky, napíše pouze dr. Já mám verrumal. Natřít, druhý den přejet pemzou, zase natřít. Léčba trvá několik týdnů. Mě na jednu letitou zabral pak dusík. Ale pokud je moc velká, nepomůže tolik. Nejúčinnější léčba je právě to co jsem popsala. Jinak se mají tendenci vracet. Jako prevenci máme antibakteriální mycí gel cyteal. Doktor automaticky nepošle na vyriznuti. Jen je potřeba u léčby být poctivý, důsledný. Já nejsem :-D má to i hodně souvislost s imunitou.

 • Vím že se to tu už řešilo - babská rada Vlaštovičník - potírat tou žlutou šťávou. Ovšem někdo na něj může být alergický, a musí se s ním trochu opatrně protože je taky jedovatý. A potírat jen bradavice, potírání pih např. může být zdravotně rizikové. Nás takhle ale v dětství zbavili bradavic na nohách, které jsme měli všichni ze školního bazénu a nic na ně nezabíralo.

 • U syna zabral obyčejný med..taky po marném boji věcmi z lékárny. Na noc namazat, prelepit, většinou přes den se mu to odlepilo a na noc znova.. myslím, že do týdnu byla pryč. Úplně se vysušila a odpadla ..

 • Já zase používala kyselinu mravenčí. Sice to trvá delší dobu, ale pomáhá. Jinak doporučuji vlaštovičník.:-)

 • Mně doktor tvrdil, že prý bradavice vznikají v důsledku špatné imunity a na to je dobré brát přípravky z hlívy ústřičné, prodávají to v každé lékárně. Brala jsem každý den jednu tabletu a opravdu, bradavice postupně jakoby "usychala", až nakonec úplně zmizela.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 72 335 otázek, kterým se dostalo 242 335 odpovědí a 380 280 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist