Bolest v podbřišku 22tt
Zdravím všechny,
jsem dnes 22tt a od rána mám hodně silné bolesti v podbřišku - nemůžu sedět, chodit, stát, uleví se mi jen když ležím - když mám vstát zase bolest (jako při menstruaci akorát mnohem silnější), na internetu jsem se dočetla, že může jít o rozpínání dělohy (resp. přesun prcka) a jak se napínají vazy, tak to bolí, přičemž mohou i vystřelovat bolesti do kříže či třísel - což je i můj případ. Mám se spokojit s tímto vysvětlením nebo raději vyhledat pomoc lékaře? Jen pro upřesnění dodám, že v pondělí jsem byla na screeningu a vše bylo ukázkové. Děkuji všem za postřehy a zkušenosti.
Odpovědi (podle hodnocení / podle data)
-
11.10.2014 21:13Ahoj, osobne bych vyhledala lekare. Ony ty bolesti pri rozpinani delohy urcite muzou byt takove, pri zvysene cinnosti, treba i chuzi apod, ale mely by prejit v pripade, ze si sednes a odpocines. A podle me by nemely trvat cely den, jedna se o jednorazove a kratkodobe bolesti, pokud Te to trapi cely den a pomuze Ti jen lezet, je to podle meho nazoru na konzultaci s lekarem. Ja to mela kolem 16tt taky hodne, usla jsem sotva par metru, ale jak jsem se zastavila nebo si sedla, tak to preslo. Kdyz jsem se o tom zminila pred svym mudr, tak se prave ptal, zda ty bolesti prejdou, kdyz si odpocinu, ze pokud ano, je to normalni.
-
11.10.2014 21:53Tak ja som si prave dnes urobila presne kvoli tomuto na pohotovost. Bolesti v podbrisku a na pravo to boli o hodne viac az to vystreluje do nohy a zle sa mi chodi na tu nohu. Tak som radaej uz sla. No a je to roztahovanie svalov a uponov. Horcik na to nepomoze, aj dr potvrdila. Proste to tak je a musi sa vydrzat. Ze zeny 15-20tt s tymto casto chodia. Ja som prave 20tt ale u teba to moze byt aj pozdejsie. Ako kludne si pre istotu zajdi ale asi ti povedia to co mne dnes. Mne to polavi trochu ked lezim. Ale pobolieva podbrisek skoro stale a niekedy teda viac. Moc toho nenachodim
Ale dr povedala ze to prejde a zasa pridu ine veci. Takze asi kazdu chvilu sa je na co tesit
-
12.10.2014 0:33já být tebou, tak bych si určitě došla. Taky mě občas bolelo břicho z rozpínání dělohy, ale ne takhle dlouho, Takový bolesti jsem měla jen jednou v 10 tt. Celý dopoledne jsem nemohla skoro chodit. pomohlo mi jen když jsem si sedla. Ještě druhý den jsem to trochu cítila. Řekla jsem si, že to je jen roztahování dělohy.... Bohužel nebylo a za 3 týdny při kontrole jsem zjistila, že miminko 3 týdny nežije.... Nechci tě děsit. Ty jsi uplně v jiné fázi těhotenství. Ale já to mít znova, tak upaluju k doktorovi. Radši být za plašana než něco podcenit. Každopádně každý má ty bolesti při roztahování dělohy jiné. Já to cítila jen občas a krátkou dobu a kamarádka třeba měla bolesti skoro pořád.... Takže to nemusí vůbec nic být. Fakt tě nechci plašit. Jen žě jsem si vzpomněla na sebe.