Amniocentéza

Otázku položila: Anonymní uživatelka #15231 24.10.2009 8:56

Ahoj mám podstoupit amniocentézu a chci se vás těch co jste jí podstoupily zeptat jaké to bylo jestli toto vyšetření bolí a hlavně jstli to je bezpečné pro plod,na co se připravyt je po vyšetření potřeba nejaká zvláštní péče jaké je risiko potratu.Děkuji za vaše odpovědi Kačka.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Moc moc dík Kačka

 • Ahojky Kačko,

  nebyla jsem na amnio,ale podstoupila jsem choriové klky,je to skoro stejné,jako amnio,akorát dříve...12tt.
  Nebolí to,je to jen nepříjemné....pro plod je riziko 0,5-1% potratu...po odběri doporučuji klidový režim,ale jinak se neboj,vše bude ok...

  Nestresuj se a hlavu vzůru,přemýšlej si nad tím,jaké to bude až tu mimi bude s tebou.Amnio podstupuje velké množství žen a to hlavně z toho důvodu,že screening nebo spíše jeho meze jsou nastaveny tak vysoko,aby se vychytal co největší počet žen,které by mohly mít postižené dítě,ale pak se ukáže,že je miminko zdravé.

  Neboj a držím palečky!!!

 • Ahoj, také ji mám za sebou. Samozřejmě, že jsem měla šílený strach. Byla jsem v Praze-Podolí. Byl tam se mnou manžel. Poměrně dlouho jsme čekali v příjemné čekárně v houpacích křesílkách, povídali si, četli časopisy, myslím, že i jídlo a pití je dovoleno. Pak si nás po jedné brala paní doktorka na vyšetření UTZ a sepsání dokumentace. Když vyšetření absolvovaly všechny maminky (bylo nás asi osm), tak si nás opět po jedné volala paní doktorka. Bála jsem se také jestli to nebude bolet - v tomto ohledu Tě můžu uklidnit, skoro to není cítit.Na bříško mi přiložili takovou jakoby krabičku, byla jsem připojena na monitor a celý zákrok jsem viděla. Vpich samotný jsem vnímala spíše očima, než že bych cítila nějakou bolest. Pohled na jehlu, která proniká bříškem k mému vysněnému miminku mne mrazil. Děťátko se schoulilo co nejdál od jehly a přestalo se hýbat. Trvalo to jen okamžik, ještě teď je mi špatně, když si na to vzpomenu. Za chvilinku bylo po odběru a pak jsme zase čekali v čekárně, pili, kafíčko, co nám naši prtneři přinesli, četli časopisy. Následovala závěrečná prohlídka UTZ, který byl tak podrobný, že jsme si dokonce mohly všimnout i pohlaví děťátka :) Mimi už se zase v pohodě vznášelo uprostřed bříška, cucalo si palec a já od té doby věděla,že se těším na holčičku :) To víš, když jsem si šla pro výsledky, tak jsem také skoro nespala strachy, ale dopadlo vše nejlépe, jak mohlo, je zdravá :) Po tomto vyšetření se obvykle píše neschopenka na tři dny mně jí nabízeli na déle vzhledemm k věku (40let) a také Vánocům, na které mi vyšetření vyšlo. Je určitě dobré dodržet ten doporučený klid, aby se vpich pořádně zatáhl a zahojil - zrovna jsem se podívala na břicho a ještě poznám, kde to bylo - a to jsou Aničce už dva a půl roku :) Co se týká rizika pro plod, tak asi nějaké bude, je to přece jen invazivní vyšetření. Na druhou stranu zase při dnešní úrovni medicíny je jen dobře, že se provádí. Vždycky je to na mamince samotné, jak se rozhodne, já jsem toho rozhodnutí nelitovala, ani neznám nikoho, komu by am. způsobila nějaké komplikace. Takže Ti držím palce, ať ji v pohodě zvládneš a a´t dopadne OK.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 77 935 otázek, kterým se dostalo 262 313 odpovědí a 402 546 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist