vaginální mykoza u dětí
Dobrý den,moje jedenáctiletá dcera už nějakou dobu trpí na výtok z pochvy.Ale má hrůzu z doktora.Můžete mi prosím poradit,jak to vyřešit bez lékařské konzultace? Děkuji.
- 20.03.2019 20:22:18 - full.avl změnila kategorie otázky
Odpovědi (podle hodnocení / podle data)
-
1.9.2016 12:54
A jsou to určitě kvasinky? Není to jen fyziologický výtok? S tím bych nikam nechodila.
Jinak já na kvasinky trpěla taky jako dítě, nikam jsme s tím nechodili a pak jsem v dospělosti měla problém se jich zbavit. Z gyndy bych v 11 měla taky hrůzu, zpětně mě mrzí, že se to neresilo.
Můžeš zkusit zavolat své gyndr a zkonzultovat to, třeba doporučí volně dostupné léky. -
1.9.2016 15:12
Jestli je to jen výtok, který nesmrdí a nesvědí, tak to může být prostě jen projev dospívání a zbytečně bych ji tam netahala. Já byla poprvé na gyndě v osmi letech a byla jsem z toho dost špatná, pro takhle malá děvčata je to opravdu hodně zlé.
Jestli k tomu ale má nějaké další problémy (zápach, svědění), tak to toho gynekologa asi chtít bude. Přece jenom pořád je to lepší, než jí nechat rozjet zánět. -
1.9.2016 19:35
Jak už napsaly holky, může to být jen projev dospívání, ale pokud má kromě výtoku i nějaké další potíže (zápach, svědění, pálení, bolest...), určitě bych s návštěvou lékaře neváhala, tyto potíže není dobré zanedbat, pak jsou s tím v budoucnu trable ještě větší.
Dnes jsou ve větších městech a v některých nemocnicích i specializované gynekologické ordinace pro děti (dívky) - něco jako dětský zubař. Moje sestřenka u takové byla asi před rokem, když jí bylo cca 10 - po operaci slepáku a silných antibiotikách nějak dostala zánět dělohy a vaječníků. Lékařka byla speciálně vyškolená pro práci s dětmi, měla speciální malé velikosti vyšetřovacích nástrojů, ordinace i čekárna byla vhodně vybavená a přiměřeně vyzdobená apod. U vážných případů byla samozřejmost spolupráce s dětskými psychology. Pokud by tvoje dcera opravdu potřebovala prohlédnout, zkusila bych zapátrat o nějaké takové ordinaci u vás v okolí, aby to nebylo takové trauma -
1.9.2016 21:56
Jestli nemá žádné pálení nebo svědění, asi je to normální. Jinak já si pamatuji, že někdy v tomhle věku kvůli takovým nějakým problémům (už si to přesně nepamatuju) mi mamka do koupele přidávala hypermangan. Nevím, jestli je to správné nebo ne, ale třeba by se to dalo zkonzultovat aspoň v lékárně, jestli je bez receptu
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.