screening ve 12tt nebo tripl testy - názory
Holky čtu docela odlišné názory na toto vyšetřeni,pro screening teda same pozitivni zprávy,že ten 100% ano,ale u tripl testu je dost nazoru,že je zbytečny,jaký na to mate názor? me ho treba nenabidly,kdo ví,jestli muj doktor by mi ho nabidnul,byla jsem u záskoku,co si o tom myslíte?
Odpovědi (podle hodnocení / podle data)
-
6.8.2012 19:55Ahojky, tak já byla na screeningu i na tripple testy, obojí mi dělala moje dr. a pak to někam zasílala k vyhodnocení. Já bych si o ten první screening požádala. Je přesnější a pokud by pak vyšel hůře triple test, už bys nemusela nikam na vyšetření, více se přihlíží k tomu screeningu. Držím palečky, ať je vše v pořádku

-
6.8.2012 20:03
Já na I. screeningu nebyla. Nikdo mě tam neposlal a an jsem nevěděla, že něco takového je. Zjistila jsem to až za půlkou těhu. Tripple testy mi dělali. Nevím, co je jaké a proč to každý dělá jinak. U druhého těhu uvidím, do té doby nastuduji, co se při čem zjišťuje a jakým způsobem

-
6.8.2012 21:44Můj dr dělá obojí,já triple test odmítla,on mi to odsouhlasil s tím,že ve světě se dělá jen screening,že triple testy jsou nepřesné,ale do průkazky mi to odmítnutí napsal. Ještě dodám,že mi screening vyšel dobře.
-
7.8.2012 8:50já byla na NT screeningu a ten vyšel v pořádku, triple testy první odběry dělané moc brzo vyšly negativně, pak ty ve správném termínu vyšly pozitivně. ale při kombinaci s NT screeningem byl celkový výsledek negativní. takže i k tomu je dobré absolvovat oboje - srovnají se výsledky a společně z původně špatných triplů vyjde negativní výsledek.
jsou pojištovny, které v rámci nějakých programů pro těhulky dají peníze na ten NT screening, takže je dobré toho využít.