přetahování

Otázku položila: Anonymní uživatelka #415101 1.4.2022 8:08

Ahoj, v rodině jsme samé holky, až náš syn je první mužský potomek. Nepřetahujeme a chtěla bych se zeptat na V8š názor, přetahovat nebo nepřetahovat? Děkuji

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • stupidiack1.4.2022 10:14

  Nepřetahovat.

 • Ahoj. Mám tři kluky, takže přetahování jsem řešila 3 x po sobě a můžu říct, co člověk, to jiný názor. U prvního syna jsem podle bývalé doktorky na něj neměla co sahat do tří let. Stejně si s ním hrál, takže jsem viděla, že mu to jde samo. U druhého syna všechno bylo jiný. Museli jsme chodit na rehabky, často měl problémy a nakonec i s přetahováním. Když jsme nepretahovali, tak mu to šlo potom hůř a plakal. A začali jsme u něj v jeho prvním roce, tak nám to doporučila nová pediatrická. Třetí syn je úplně v klidu s přetahováním jako ten první. Sám si s tím hraje, takže v podstatě taková starost jako u druhého není. Sama za sebe můžu říct, že pokud dítě si s ním samo hraje, tak bych mu na něj nesáhla a nechala bych to má něm. Pokud ale nejeví už v kojeneckém věku o nádobíčko, tak bych to opatrně zkoušela a poradila se s Mudr.

 • llucifer2.4.2022 18:05

  Nám bylo doporuceno nepretahovat, že syn musí sám, my na to nemáme odhad a můžeme jít i přes bolest a způsobit drobná poranění, což to dítě samo nepůjde a to je správně. Malej se koupe s tatínkem a ten ho naučil při koupání vždy přetahovat, aby se mohl pořádně umýt a funguje to, teď je mu 5 a bez problémů.

 • Zeptejte se vašeho pediatra, ten vám nejlépe odpoví.

 • nám dětská Dr říkala, až do 2 let nepřetahovat a až pak pomalu, opatrně v teplé lázni můžeme začít, ale rozhodně pozvolna. ale že spěchat s tím vyloženě ani v těch 2 letech nemusíme. že se předkožka psotupně začne sama uvolnovat. a spíš nechat i na synovi, jak mu je to příjemné.

 • leniss1.4.2022 19:03

  Co doktor to názor.
  Já to nechala na synovi, ten si s ním hrál od dvou let a ve třech už měl pretahnuto úplně. Teď ve čtyřech letech jak se koupe automaticky si ho sám přetáhne a umyje.

 • Já treba synovi pretahovala i mi to dr řekla a nebyl pak problem i to uz potom dělal sám. Sestrenka to nedělala a malej byl na obrizce. Nevím no

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 79 413 otázek, kterým se dostalo 268 462 odpovědí a 407 212 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist