oblečení a styl oblékání

Otázku položila: Anonymní uživatelka #439485 12.1. 17:08

ahojky, bude to asi velmi zvláštní dotaz, ale poslední dobou mě to opravdu vrtá v hlavě. bude mi za 3 měsíce 16 let, ale mám hrozně detsky obličej. poslední dobou hodně přemýšlím nad tím, že vlastně nemam žádný styl oblékání. ráno, než někam jdu na sebe většinou jen něco hodím, co mi je pohodlné. většinou to jsou jen nějaké skinny kalhoty (jiné střihy mi moc nesluší) a nějaká mikina s obyčejným trikem, nebo croptopem. ale celkem mě to i mrzí, protože všude okolo vidím všechny ty holky, co jsou tam krásně oblečené a mají takovej ten hezkej outfitovej šmrnc. mě se hodně líbí takovej ten elegantní styl oblékání, jenže já v tom vypadám hrozně staromladě až to není moc hezké. a tak pořád přemýšlím, jaký styl oblékání bych mohla mít. navíc ani moc nevím v jakých obchodech nakupovat. jsem z karlovarského kraje a přijde mi, že tu nic moc není, aspoň ne nic moc hezkého na mně. a do Prahy nebo tak jezdíme málokdy, protože rodiče moc nemají čas a když jo, tak ho trávíme jinak než nakupováním. a když si něco objednám, tak mi to nesedí. ale prostě ani poslední dobou moc nevím jaký styl by se mi líbil a celkove jak se mám oblékat (jen bych chtěla říct, že v penězích by problém nebyl). pořád nad tím přemýšlím, tak bych se chtěla zeptat na nějakou radu, budu moc ráda za odpovědi.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • margarinefly12.1. 22:42

    Dobře budeš vypadat hlavně ve věcech, které sluší tvému typu postavy a ve kterých se cítíš přirozeně. Jestli se ti na kamarádkách líbí elegantní oblečení, ale sama jsi spíš např. sportovní typ, je lepší to respektovat. Zkus vypozorovat, jaké střihy, látky nebo barvy ti sluší (na co třeba nejvíc dostáváš komplimenty) a toho se drž. Taky si přečti o Kibbe typologii, docela hezky popisuje, na co se u sebe soustředit https://www.fler.cz/blog/7-odevnich-stylu-podle-typu-tela-39160.
    A co se týče módnosti, jde asi spíš o to, jak umíš ty věci zkombinovat, než kde jsi je koupila. Klidně zkus zajít do nějakého místního sekáče, nebo se zeptej kamarádek, kde nakupují. Nebo hledej inspiraci na internetu, např. na https://cz.pinterest.com/. Dobré je zkrátka zkoušet a experimentovat, např. je docela rozdíl, jestli si halenku/tričko zakasáš do kalhot/sukně (prodlouží to nohy), nebo necháš venku. Nebo jaké k oblečení zvolíš boty, kabelku, šperky. Každopádně by to měla být spíš zábava a ne stres, oblečení není to nejdůležitější na světě. :)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 79 164 otázek, kterým se dostalo 267 450 odpovědí a 406 388 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist