hlava X srdce

Otázku položila: Anonymní uživatelka #290303 22.7. 9:33

Omlouvám se, že píšu anonymně, ale hrozně mě to bolí.. Když to vše napíšu, tak se mi třeba trochu uleví.

Jsme spolu 6,5 roku, byt na hypotéku, vše v pohodě. Nicméně, já toužím po svatbě. Už dříve, několik let zpět, jsme se o ní bavili. Odpověď byla, že teď se na ni necítí, že tak za 2-3 roky ano. Společně jsme si vybrali prstýnky, ukazovala jsem mu jaké šaty se mi líbí, on mi ukazoval jaký se mu líbí oblek. Bavili jsme se, kdo všechno by na svatbě byl, kdo by byl svědek (shodli jsme se na malé svatbě). Nic nenaznačovalo, že by ke svatbě dojít nemělo. Nechtěla jsem tlačit, tak jsem to nechala 2 roky úplně být, poslední rok jsem to občas naťukla, on se nějak nevyjadřoval. Myslela jsem, že plánuje žádost a čeká na vhodnou dobu. No, zkrátím to, při poslední promluvě z něj vypadlo, že se ženit nikdy nechce, má problém se závazky a vlastně NEVÍ, proč nechce..
Hrozně špatně to snáším, mám v sobě ublížený a zrazený pocit. Do hypotéky bych s ním nešla, kdybych věděla, že svatbu nechce..Byt bych si koupila sama, ale v té době vše vypadalo jinak.

Rozum mi říká, že přece neukončím vztah, jen kvůli tomu, ze si mě nechce vzít. Již máme společné závazky, rozumíme si, vše ok. Je přece tolik párů, kteří spolu žijí na hromádce a vše jim klape. Svatba přeci nic nemění! Ale emocionálně to nedávám, nedokážu se zbavit toho bolestivého pocitu, že mě nechce. Vnímám to tak, že si mnou není jistý, že si nechává zadní vrátka. Přitom pro něj by se nic nezměnilo, ale pro mě to znamená hodně. Ptala jsem se, zda je to z důvodu peněz, klidně bych přistoupila na na předmanželskou smlouvu - ne. Tak na děti, jestli se bojí, že já je chtít budu a on určitě ne - taky ne. Mě je 27, jemu 29. Aktuálně jsme spokojení, jak to je, bez dětí. Ale po 30 se to třeba změní, v tomhle se shodujeme, necháváme to otevřené. Bojím se, že to brzy 'přechodíme', nikam se neposuneme a vše vyšumí...

Jak se mám vyrovnat s pocitem, že si mě nechce vzít, když ani neznám důvod proč? Přejde to? :-( Jak mám přesvědčit srdce, že rozum má pravdu a nechat to být? Nebo je tu někdo, kdo ukončil vztah z takového důvodu a nelituje?

Omlouvám se za vylití srdíčka :-(

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • a o dětech jste se bavili? co když nechce vlastně děti a nějak předpokládá, že po svatbě by přišla na řadu otázka - touha po dětech a tak se brání i té svatbě?
  je možné že to prostě přiznat nechce. a nebo je tady bohužel i ta možnost, že vlastně už nevidí perspektivu a zůstává takto žít (přežívat) jen kvůli závazkům co spolu máte.
  a s pocitem co máte se vyrovnáte těžko - pořád je tam ta nevysvětlená otázka. navíc pokud už jste měli vybrané i prstýnky, šaty, oblek .. tak bych to viděla na jiný důvod.

 • ailinnon22.7. 15:18

  Je jasné, že sa cítiš oklamana, podvedena... Ved akosi už všetko bolo na ceste a odrazu nič. Skoro každá žena chce byť nevestou, mať svadbu a svojho muža. Niektorí muži sa ale nechcú ženiť, jednoducho nemajú dôvod, dnešná doba je taka. Pravdaže ste ešte mladí, ale ste už spolu 6 rokov, to je dosť. Skus mu povedať, že tebe na tom záleží a chceš sa vo vzťahu posunúť ďalej. Ak mu na tebe záleží, tak mu to nemôže byť jedno.... A ze sa nechce tak viazať je blbosť... Prečo si potom s tebou bral hypotéku? Po 6 rokoch už musí vedieť co chce. Ja by som to riskla. Ved svadbu môžete naplánovať aj o rok, keď sa mu to zdá skoro. Podstatné je, čo chces a ci si za tým stojíš. Ak ta nechce, tak radšej teraz, ako o ďalších 10 rokov. To je môj názor.
  Moja známa dala ultimátum a je už vydata😉

 • Petra1234522.7. 21:47

  Kdybys tak věděla, jak Ti rozumím (snad nevadí, že týkám). S partnerem jsem cca 10 let,máme spolu dvě holčičky 6 let a 10mesicu. Vždycky jsem chtěla krásnou pohádkovou svatbu,no a teď bych byla vděčná alespoň za nějakou, klidně jen se svědky. Můj chlap se toho nějak bojí jako ten Tvůj,akorát že ten Tvůj do toho třeba ještě dospěje, dej mu čas. Tomu mému je 35 a prostě vůbec nechápe, proč je to pro mě tak důležité. To že každá ženská chce mít ten svůj den,to už u mě jde stranou. Nechápe, že chci mít nějakou jistotu. Kdyby se mu něco stalo,nejen že budu psychicky v háji, to je jasný, ale půjdu s holou prdeli k rodičům? Bez nějaké finanční podpory,bez peněz které jsem narvala do jeho domu,bez všeho. To nemluvím ani o tom,že mi neustále ve školce říkají jejich příjmením...no a on stále nechápe, proč je to pro mě tak důležitý. Nic se nezmění a tečka. Poslední dobou se kvůli tomu i hadame,protože x let jsem to vydržela, ale teď už mi to přijde moc. Také jsme se o tom párkrát bavili tak,že to vypadalo nadějně, ale pak to vždycky sklouzlo zpátky :-(

 • kachnikalendar23.7. 9:45

  Pokud spolu máte být a být spokojení, pak je určitě potřeba, abyste vzájemně porozumněli svým stanoviskům. Abys ty věděla, proč vlastně tu svatbu nechce, a on aby věděl, proč to pro tebe je tak důležité. A abyste se společně pokusili najít nějaký kompromis (třeba já bych určitě chtěla tu velkou oslavu, tak bych možná přistoupila na verzi, že si uděláme "svatbu" neoficiálně, prostě jen to prohlásíme před našimi přáteli a oslavíme, ale bez právních následků. Variant kompromisů je určitě mnoho).
  Pokud by se Vám to nedařilo společně, nebála byhc se oslovit nějakého párového terapeuta, ti umí klást dobré otázky, které si třeba člověk sám vědomě nepoloží.
  Bála bych se toho, že dusno z nevyjasnění situace a dlouhodobý pocit frustrace by skutečně mohl (a třeba úplně zbytečně) vést k rozpadu vztahu.
  Také se může stát, že po vyjasnění ke kompromisu nedojdete a naopak zjistíte, že je to rpo vás nepřekonatelná překážka, ale jak píšeš výše, lepší ukončit vztah teď než sestrvávat v neperspektivním vztahu.

 • Nikdy jsem nevěděl, že mohu získat dobré a spolehlivé kouzla online, kteří by opravdu mohli pomoci lidem jako já, kteří potřebovali pomoc ve vztahu. Oddělila jsem se od svého manžela, když se se mnou rozešel a vrátil se ke své bývalé milence, byl jsem tak zničený a zlomený srdcem. Nebyl jsem sám sebou, dokud mě můj přítel neodkázal na Velkého muže jménem Velká Baba Ogbogo, že by mi mohl pomoci s mojí situací. Zpočátku jsem pochyboval a později se s ním spojil a on mi řekl, že dostane lásku kouzlo připravené na to, abych dostal svého přítele zpět Poté, co jsem provedl potřebné, udělal jsem všechno podle jeho pokynů a k mému největšímu překvapení mi zavolal můj přítel, že se vrací domů, a bylo mu líto všeho, čím mě nechal projít. Výsledek byl úspěšný a dnes žijeme šťastně. Dal jsem mu slovo, že se podělím o své zkušenosti se světem, aby od něj mohli ostatní získat jakoukoli pomoc. Můžete mu poslat e-mail na adresu: greatbabaogbogotemplegmail.com nebo pro naléhavou odpověď napište na jeho linku WhatsApp +2349020168697 ... Děkuji skvěle BaBa Ogbogo

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 77 708 otázek, kterým se dostalo 261 371 odpovědí a 401 951 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist