chemie

Otázku položila: Anonymní uživatelka #397667 11.2. 22:06

Dobrý večer. Jsem v 9. třídě a celkem bojuji s chemií. Můžu se 2 hodiny učit jednu látku, ale stejně ji nerozumim. A ano, opravdu se na to učím, protože mám plány jít na jednu z lepších škol a nesmím si do konce roku zničit průměr. K mojí smůle mám neochotnou učitelku, která není schopna mi nic vysvětlit, protože to prý nemá cenu. Ta škola, na kterou se budu hlásit sice nemá s chemií nic společného, ale bojím se, že když se mu teď razantně zhorší průměr, nevezmou mě. Od listopadu, co jsme začali brát organiku nerozumim vůbec ničemu. Je to hrůza. Existuje něco jako nějaký blok? jinak si to nejsem schopna vysvětlit. Myslíte, že má cenu se jeste snazit?

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • aknela8912.2. 9:40

  Mela jsem ppred X lety na ZS stejny problem. Chemie fyzika a prirodopis slo proste mimo me. Ac jsem u latky mohla sedet nwkolik hodin, hlava to nepobirala, pak uz jsem k temto predmetum mela az odpor a slzy v ocich, kdykoliv jsrm si nektery z trchto predmetu mela učit. Vzhledem k tomu, ze jsem si pak vybrala stredni, kde zadny z techto predmetu nebyl (a zaroven jsem potrebovala hezky prumer- prospech) jsem to nakonec vyresila tak, ze jsem se vzdy na zacatku pololeni naucila jak basnicku probíranou latku (na zacatku je ta latka asppn trochu jednodussi) a dobrovolně se nechala vyzkoušet a napsala nekolik proverek. Kdyz uz jsem pak mela dostatek relativne peknych znamek a dostatek hodin (abych nemela absenci pod 50%) rodiče mi pak psali vzdy na tyhle hodiny omluvenky - k dr, nevolnost apod...

 • Určitě to má cenu, ze své vlastní zkušenosti. Najdi si někoho, kdo tomu rozumí, ale nejlépe osobně, online je to takové prd. Musím říct, že já z chemie maturovala a ne úplně úspěšně(nemluvě o tom, že jsem měla na střední úplně neschopnou učitelku) a i tak jsem poté chemii dál studovala na VŠCHT. Nevzdávej to. Vzdávají se jen zbabělci.
  Ale na druhou stranu, pokud myslíš, že to opravdu nepobereš, zjisti si podmínky pro přijetí na tu tvou vysněnou školu, třeba to nebude takový problém a chemie je opravdu zajímat nebude.

 • Sedna12.2. 9:01

  No hele a není to už v druhém pololetí devítky jedno? Nevím, jak je to teď, ale za nás se bralo vysvědčení z konce 8. a pololetí 9. třídy, co máš na konci už stejně nebylo, jak zohlednit.

  Každopádně doučko je taky cesta :-) Bohužel, jak už tu zaznělo, dobrých chemikářů je jak šafránu, z gymplu mám taky zkušenost s totální kravěnou, co to vysvětlovala špatně, všem pak sázela pětky a ještě nás sjížděla, jak jsme líní a neschopní.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 73 408 otázek, kterým se dostalo 245 985 odpovědí a 384 922 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist