časté močení u dítěte i při malém pitném režimu

Otázku položila: Anonymní uživatelka #215763 16.1.2015 7:09

holky máte s tím někdo zkušenost? dr. mě straší cukrovkou, ale to by hodně pil a on pije málo. když ho přinutím aby vypil jeden hrnek čaje nebo bílýho kafe, jde během hodiny třikrát čůrat.... u 7 letýho kluka se mi to zdá příliš často. chodíval vždycky často a to jsem přisuzovala tomu, že je malý dítě, asi jsem udělala chybu a měla jsem to řešit dřív. netušíte někdo, čím to může být?a jak se to řeší? s dr. to budem řešit asi až v březnu

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Mám podobný problém a prý je to hyperaktivní močový měchýř. Jsou na to nějaké léky, nebo se nabízí chirurgické řešení..já nejsem nadšená ani z jednoho přístupu, takže to neřeším a prostě s tím žiju. Cukrovka je poměrně dobře odhalitelná, nedělal dr. nějaké testy?

  • Jenom ono se doporučuje nepít velké dávky najednou, ale po doušcích a pomalu. Když vypiji velký hrnek naráz, tak taky lítám do hodiny 3x na záchod a to cukrovku nemám. Zkus koupit brčko, třeba ho nalákáš aby pil po menším a víc.

  • Tak já jsem taky jako tvůj syn :-D vypiju caj a behem hodiny jdu i 4x, jako malá a ve škole jsem pila hrozně málo. Pak začala omdlívat atd...no, začala jsem pít víc a lítala na wc každou chviličku, mamka měla tenkrát taky strach a dr ji řekla že to vůbec nic není...bylo mi asi 6-7 první třída. Flákám to doteď a nepiju uplně jak bych měla. A když vypiju taky hrnek čaje taky běhám často. Tak klid, nic to neni :-) a náš 4roky syn taky chodí často, a po čaji uplně.
    Jen poznámka-kamarád měl cukrovku, přišli na ni když byl prvňák a prý tak, že měl týden neskutečnou žízeň. Vypil denně i 7litr7, dopil 500ml flašku na jeden zátah a znova a znova...a prý se hodně potil, že byl stále orosený, takže cukrovka to nebude :-)

  • JancaxD16.1.2015 9:16

    Holky u kluku je to normalni :) maji i mensi mechyr nez holky :)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 80 683 otázek, kterým se dostalo 273 688 odpovědí a 410 954 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se