antiperspirant/deodorant

Otázku položila: Lenka859 7.9.2020 7:16

Ahoj, mám "problém" s antiperspiranty/deodoranty. Respektive se skvrnami jimi způsobenými. Máte někdo radu jak skvrny odstranit z bílého černého i barevného. A víte o antiperspirantu nebo deodorantu, který skvrny opravdu nedělá. Používáte některá třeba jen tělové vody, takové ty v rozprašovači od avonu? Stačí to? Děkuji :-)

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • macicekkajik7.9.2020 7:46

  Tělová voda není antiperspirant ani deodorant. Určitě i mezi chemickými deodoranty a antiperspiranty najdeš takový, který nedělá skvrny na oblečení. Ale od té doby, co používám přírodní deodorant, nemám problém se skvrnami a ještě jsou pro kůži a organismus zdravé.

 • interstellar7.9.2020 8:01

  Mně tedy osobně nedělají fleky deodoranty/antiperspiranty, které jsou označené jako vhodné pro černé oblečení. Nepoužívám tuhé, ale roll-on.

 • Petrakim7.9.2020 8:08

  Na skvrny z těch sprejů používám namočenou sůl, co vetřu do oblečení a pak vyperu. Někdy, když je nános silný, je potřeba to opakovat. To jediné mi zabíralo. Ale v poslední době se mi spíše stává, že než se mi nějaký flek utvoří, tak dřív to oblečení vyřadím (onošené). V minulosti, hlavně v pubertě, mi to dělalo hodně. Ono také záleží, kolik se toho na tělo aplikuje. Čím více toho spreju, tím rychleji se ty skvrny utvoří. Proto se nyní sprejuji spíše decentně.

 • Tinkakopek7.9.2020 9:23

  přiznám se, že nepoužívám tuhé ani roll on ani jiné deo, používám jen spreje a na oblečení fleky nemám ... ale mě stačí jen takový decentní střík ... je pravda ale, že to je člověk od člověka a že to si budeš muset zkusit .... ale přejít na přírodní antiperspiranty není od věci ... měla jsem nazkoušku a super, ale už bohužel nevím značku

 • Macinnna7.9.2020 13:29

  Ahoj, za mě jedine https://www.kralovstvi-tiande.cz/eshop-prirodni-antiperspirant-natural-veil-9-2-bodu.html
  Dřív jsem se hrozne potila a měla jsem fleky na oblečení.. od ty doby, co používám tento krystal, tak fleky nejsou a cely den vydrzis bez zápachu. Používá už nás to v rodině asi 6 lidi a každý si to nemůže vynachválit. Ke všemu vydrží klidně i déle než rok.:-)

 • kachnikalendar7.9.2020 20:55

  Ahoj, záleží, jaké skvrny myslíš. Pokud jde o skvrnu během dne, pak můžeš skusit nějaký, který je práve na černé oblečení, anebo je úplně průhledný. Já mám oblíbený Lady Speed Stick Aloe gelový. Co se týká voňavých sprejů od Avonu, mě to stačí, ale používám jen jako nouzovku. Klidně to vyzkoušej, třeba ho má i někdo z tvého okolí a půjčí ti ho.
  Pokud tím myslíš, že i po vyprání oblečení zůstávají fleky či zápach, pak se mi osvědčil HG odstraňovač skvrn od potu a deodorantů, kdy se před vypráním nastříká, nechá chvíli působit a dá normálně do pračky.

 • Rebeca7.9.2020 22:56

  Jen telove vody pouzivam ja, takze skvrny vubec nemusim resit. A ano, staci to. :)

 • Já používám Borotalco sprej, předtím černý, teď modrý - obojí je proti skvrnám. A nedělají se mi. Možná na bílým trochu, na to dávám odflekovač (mám nějaký německý). Od Avonu už nikdy nic, mám na všechnu jejich kosmetiku alergii (a nejsem zdaleka jediná). ;) Jinak mám teda i kuličku Borotalco, tu černou a taky v pohodě.
  Já mám spíš problém s tím, že při svlíkání si to tričko, případně i šaty, otřu o podpaží a pak na něm mám zvenku bílý čáry :/ Nevím, jak tomu předejít, jinak se mi skvrny na oblečení nedělají. Akorát na některých tričkách se flek od potu vypere, ale když ho dám do sušičky, tak se tam udělá úplně tmavej flek. :( S tím si taky nevím rady. Když se nechá volně uschnout, tak tam flek není vůbec.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 77 927 otázek, kterým se dostalo 262 279 odpovědí a 402 502 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist