Zplnoletnění

Otázku položila: Anonymní uživatelka #408342 3.3. 10:32

Dobrý den, chci se vás zeptat.. je mi 17 let v lednu mi bude 18, ale chtěla bych bydlet s přítelem kterému je 20, a bude mít svůj byt hned po rekonstrukci domu rodičů, ta bude odhadem hotova cca v květnu.
Chtěla bych s nim bydlet.. nějak jsem prohodila řeč s rodiči.. a nějak se jim to nelíbilo. Za vámi jdu s otázkou, muže být dítě zplnoletneno na své přání?
Zjednodusene, mami, tati, chci už bydlet sama.. když budou proti požádat o zplnoletneni?

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Lze to jen se souhlasem zákonného zástupce, jinak pouze ve výjimečných případech (závažných) bez souhlasu zákonného zástupce a posuzuje to všechno soud, který, mimo jiné, také přihlíží k tomu, zda jsi schopná se uživit a jsi finančně zabezpečená, takže si nejspíš počkáš do ledna. Celkem bych si to i po 18ctém roce rozmyslela, jestli budeš proti rodičům takto rebelovat, protože účty se nezaplatí samy a nemáš představu, co samostatný život v dnešní době stojí. Pokud studuješ střední (což pravděpodobně děláš) a pak přemýšlíš nad univerzitou, přijde mi to, bez podpory rodiny, téměř nemožné.

  • Taky nechápu do čeho se ženeš... Fakt ti to neuteče.. Buď ráda kde jsi.. Bydlet s někým není taková sranda.. Je to plně povinnosti...

  • Já Ti dám jednu radu. Užívej si bydlení u rodičů, dokud můžeš. A taky toho, že Ti mamka vypere, uvaří, uklidí, vyzehli... Jakmile budeš bydlet sama, všechny tyhle starosti padnou na Tebe. Podle mě není kam spěchat, bydlet sama budeš pak celý život a celý život budeš vzpomínat, jak bylo super mit doma oběd od maminky. :-D

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 75 300 otázek, kterým se dostalo 252 035 odpovědí a 394 145 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist