Změřit boky nebo pas ?

Otázku položila: Anonymní uživatelka #413625 20.2. 20:21

Ahojky chci si objednat tyto džíny. Akorát trošku nechápu, jak změřit (podle tabulky) pás nebo boky. Kamarádka říkala, že to znázorněné A je pás...ale jelikož tyto džíny nejsou do pasu, jsou nízké, pod pupík přes boky tak si myslím, že to A je asi spíš přes boky ne? Protože k čemu bych si měřila pás když džíny do pasu vůbec nedosahují. Pak mi třeba budou malé přes boky, mám totiž úzký pás širší boky. Poradíte? Objednávám džíny přes net poprvé takže jsem z toho vedle.🤣 Děkuji

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • A nebude jednodussi nez se trapit napsat tam a pozadat o informaci primo obchod, pripadne pozadat je o přeměření na bocich? :-))))

 • babillage20.2. 22:16

  Neobjednavam odevy pres net, ale... Ja osobne predpokladam, ze je to opravdu udaj obvodu, resp. poloviny obvodu pasu a ne boku.
  Strih na kalhoty se snizenym pasem se dela upravou/snizenim zakladniho strihu, kt. vychazi z obvodu pasu, sedu, celkove delky a vzorec sem, bzorec tam atd. Predpokladam, ze ten, kdo delal konstrukci strihu se tedy orientoval temito rozmery.

 • Ivana3521.2. 7:17

  Podle obrázku je to obvod pasu. Obvod boků se měří přes zadek a to na obrázku vyznačené není.

 • Já bych zmerila své džíny,které mi sedi a vyšla z těchto rozměrů. Včetně přední delky. A počítala s tím že se můžou trochu vytahnout a odecetla bych klidně 1-2 cm od zaměřených hodnot na riflich.

 • Lily721.2. 13:21

  A je pás a je úplne jedno, či sú džínsy až do pásu, ono sa to šije podľa strihov a tie majú udané konfekčné miery, teda kvázi počíta sa s tým, že ak má žena v páse 60 cm, tak na bedrách bude mať 75 a cez boky 85 cm - napríklad. Džínsy aj tak treba skúsiť, ja som mala aj od jedného výrobcu len v inom strihu aj 26 aj 28 veľkosť, buď sadnú alebo nie, keď nie pošlete naspäť, normálna vec.

 • Změřila bych na sobě velikost D, kam ti to vyjde (cca u velikosti, co normálně nosíš) a pak podle toho změřit A a rozhodnout se. Ale řekla bych, že to bude klasicky pas, protože obvod boků se měří přes zadek a boky v nejširším místě ;) Ten rozměr D ti aspoň přibližně řekne, jak vysokej pas ty kalhoty mají.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 78 185 otázek, kterým se dostalo 263 740 odpovědí a 403 330 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist