Zarostlý nehet na palci u nohy

Otázku položila: Anonymní uživatelka #421679 25.5. 7:52

Prosím o radu. Na palci u nohy mi zarostl nehet a mě nenapadlo nic lepšího, než ho zkusit na tom místě vystřihnout. Takže mi z toho tekla krev a zatřela jsem si to Novikovem. Palec i přesto dál bolí. Myslíte,že se to za pár dní sklidní nebo mám utíkat k doktorovi?

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • To je těžko říct, ale takovými zásahy si to můžeš hooodně zhoršit. Radši bych zašla k doktorovi, než riskovat nějakou nepříjemnou infekci.

 • měla jsem to také a užila si s tím dost.
  jsou dvě varianty proč to bolí
  a) je to rozdrážděné a pár dní to bude bolet než se to uklidní. pomoci mohou koupele v heřmánku
  b) ještě tam něco zůstalo co dráždí a to bdue chtít ven. v takovém připadě doporučím zajítna chirurgii. oni to znecitliví a ošetří co je potřeba.
  mně se to už stalo několikrát - poprvé to bylo velmi bolestivé a dětská Dr to "léčila" ichtamolovou mastí. nakonec sem stejně skončila na chirurgii kde se Dr jen zhrozil a řekl proč sem nepřišla dřív. nad "léčbou" dr jen kroutil hlavou. znecitlivil, vyříznul nehet na boku vyčistil hnis, vydesinfikoval, a od druhého dne koupele v heřmánku. od té doby se to tam nikdy neobjevilo.
  o 10 let později se mi to stalo na druhé noze. nakone cpomohl stejný postup Dr a od té doby opět bez problémů. prevencí je správně stříhat nehty a nenechat je zarůst.

 • Stává se mi, že mi zarůstá jedna strana na boku, prostě jako přes nehet, plus na konci ten "roh". Pomáhá mi ten roh vypodložit kouskem kapesníčku (čistýho samozřejmě), zakápnout Betadine roztokem a přelepit (barví to). Když je tam hnis, tak to prostě vymačkam, vydesinfikuju Betadinou a zase podložím, zakápnu, zalepím. Během 1-2 dnů je to lepší. Ale to je spíš když je to v začátku nebo už jenom podrážděný a pomůže, že se tam nehet nedotýká. Možná ve tvým případě bude lepší ta chirurgie. ;)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 78 938 otázek, kterým se dostalo 266 456 odpovědí a 405 536 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist