Úzkost z práce

Otázku položila: Anonymní uživatelka #415018 17.12.2021 15:09

Ahoj, pracuji uz cca půl roku v práci v butiku, kde není nejlepší kolektiv, práskání, falešnost, dusná atmosféra. Jediné co mě tam drželo byly směny mám 6 hodinové, a to, že na směně je každý sám. Ale teď tento týden Vánoc jsme pohromadě, třeba ve dvou i ve třech a já mám z toho stres, navíc mám od zítřka až do pátku směny, a jen den volna v týdnu..Jsem z toho dneska uplně nesvá, od rána ve stresu, znechucená, nejradši bych tam nešla a dala výpoveď. Mám z toho opravdu tlak na žaludku, a takové depresivní stavy. Od rána myslím jen na to co mě čeká, a nedokážu být v klidu a mám špatnou náladu. Mám pocit, že zítra ani nebudu schopná mluvit a fungovat a v ty další dny. Nechápu co to semnou je. Asi se potřebuji jen svěřit, nebo možná slyšet nějaký nezaujatý pohled, názor, jak to zvládnout. Nejradši bych si snad dala nějaký oblbovák, něco jako antidepresiva nebo snad po půlce, abych ty dny nějak zvládla psychicky. :-(

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Francy17.12.2021 18:50

    Nezbývá než to zvládnout, je to na jednu stranu dobrý trénink do života. Každý člověk, který nám přijde do cesty, nás má něco naučit ;-) Když dáte hned po příchodu výpověď, tak stejně naskočí výpovědní lhůta. Pokud by se jednalo o výpověď na dohodu, tak pochybuji, že by vás šéfová pustila teď před Vánoci, kdy je nejvíce práce.

  • macicekkajik22.12.2021 7:59

    Prožila jsem něco podobného v mé první práci. Byla tam šikanérka a byla to má první práce, takže jsem byl dost nejistá, zakřiknutá a neuměla jsem se bránit a psychicky jsem to nedala a odešla jsem ve zkušební době, i když se mnou majitelé byli nadmíru spokojeni. Až po čase jsem si uvědomila, jak jsem byla hloupá, že jsem odešla a proč jsem se nebránila. Měj je na háku, jeď sama za sebe a ukaž jim, že tě nezlomí nějaké hloupé husy. Ony totiž šikanérky se cítí mnohem hůře než ty sama - nespokojené manželství, nějaké problémy, které se vybíjí na ostatní. Já bych do práce s přišla s úsměvem (pust si nějakou hudbu, kterou máš ráda a která tě vždy nakopne), hezky je pozdravila a celý den bych obsluhovala zákaznice s radostí a úsměvem. To je bude žrát nejvíce. Jak se říká, když chceš někoho naštvat, tak měj dobrou náladu. Čím více uvidí, že tě deptají, tím více budou přitvrzovat. A když odejdeš, tak vyhrají. A také by to chtělo zapracovat na svém sebevědomí. Měj se ráda a takové pipiny tě jen tak nerozhází.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 78 827 otázek, kterým se dostalo 266 044 odpovědí a 405 208 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist