Unavený přítel
Ahoj, holky já už nevím co s tím, příteli je 28 a kdykoli se ho zeptám, když je venku hezky, jestli nepojedeme někam na výlet nebo nepůjdeme ven, tak je věčně unavený (prý z práce), vymlouvá se, že mu není dobře, že se necítí, třeba dnes, když je takové vedro, jsem mu volala, jestli se po prácci nepůjdeme někam vykoupat, opět je unavený a neví...já už opravdu nevím, jestli ho mám nutit nebo jak s ním...mě už to doma věčně nebaví..a abych vyrazila s nějakou kamarádkou to ne, protože všichni chodí v párech a já bych ráda šla s přítelem, ale....Jak ste na tom vy? Máte to podobné? A jak to řešíte??
Odpovědi (podle hodnocení / podle data)
-
18.8.2011 13:56Já jsem to takhle do té míry nikdy nezažila s přítelem, ale můj přítel je také někdy unavený z práce... a do žádných aktivit ho pak nenutím. Ale záleží na tom, jakou má tvůj partner práci. Pokud má manuální práci, ve které 8 hodin denně dře, tak se mu nediv, že si pak chce doma odpočinout. Jestli nechce nic podnikat ani o víkendu a pořád je unavený, mohla by to být nějaká nemoc a mělo by se to řešit. Ale samozřejmě je tu i otázka, jestli se třeba jen nevymlouvá (myslím tím, že unavený není, ale jen to říká), protože se mu s tebou nikam chodit nechce. Ale přece není problém někam zajít sama, jen tak na nákupy, do bazénu, atd.
Já to praktikuju pravidelně a vůbec mi to ani nevadí, a o to víc se pak na přítele i těším. Někteří partneři mají rozdílné koníčky a nutit někoho do něčeho, co se mu nechce, bych já rozhodně nedělala. -
18.8.2011 15:53Řekla bych, že hodně záleží na zaměstnání, třeba můj manžel vyjíždí kolem 7 do práce (někdy dřív) a málo kdy přijde v 17 hodin domů, spíš později. Doma pak většinou povečeří a buď si lehne k tv, což během 5ti minut spí anebo dělá do noci do práce. Taky mě to štve, jenže s tím člověk nic nenadělá. Jinak ale třeba o víkendu není problém něco podniknout
. -
19.8.2011 15:49
Mam to tak u manžela někdy,proste neni tak ulítanej jako ja,jako potrebuju neco podnikat a on až takovou castou potrebu nema,tak se ho zeptam a kdyz se mu nechce,tak jdu sama nebo s holkama,neresim to,proc bych ho mela nutit,vetsinou se jde semnou projit nebo tak,ale proste nekdy se mu nechce,ma takovy den obcas,tak to neresim..chapu to...nenutim ho,neresim to..to je bytecny resit,kdyz nechce,nechce- hotovo! si predstav,ze by s tebou chodil z donuceni a ty by ses koukala na jeho otravenej oblicej
to bych radci sla s holkama
ted ma muj manžel alespon normalni praci na 8 hodin,ale 4 roky kdyz jezdil kamionem,delal 2 roky 20hodin dene a dalsi dva roky 16 hodin dene,nekd 24hod. nonstop...a to je pak mazec..to jsem ho tuplem nikam netahala,ale je fakt,ze i pres to semnou chodil kam jsem chtela a to delala od pondeli od soboty :-/ mesicne míval bezne najezdeno 350 až 400hodin,nekdy i 450hodin mesicne.