Tv a uvolnění z tv

Otázku položila: Anonymní uživatelka #480787 27.9. 19:36

Dobrý den,
mám takový dotaz jsem studentkou na SŠ a prostě od základní školy neumím TV a pokaždé před tělocvikem ale i po něm mám neustále sevřený žaludek a pocit na zvracení že mi nejde ani pít ani jíst.A vždy den před TV prozvracím.
Šlo by nějak dostat uvolnění z TV?

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Pokud máš z TV takové nervy, tak to musíš řešit s psychologem. Řekni to rodičům, můžou tě někam objednat přímo a nebo si dojdete pro doporučení k tvému dětskému lékaři. Píšeš, že to trvá už od ZŠ - za ty roky to nikdo neřešil? Tvému učiteli TV to nepřišlo divné? Nemůže to být pouze nervozita z nové školy, spolužaček? Trochu to působí dojmem, že jsi v prváku a připadáš si oproti spolužačkám méně zdatná a nechceš se před nima "ztrapňovat".

 • Moc to zbytečně řešíš. Každej nemůže umět všechno. Tak ti hold nejde tělocvik. Je aspoň něco co by tě v tom bavilo? Třeba gymnastika nebo lezení či běh? Záměr se na to co tě baví a zbytek se vy.s.er . Ať si kdokoliv myslí co chce. Věř, že někdo je vždy horší než ty. Já byla na ZŠ extrémně pomalá v běhu, dobíhala jsem vždy mezi posledními 5 ( bylo nás 32 ) a co, nikdy mě to nepřišlo. A na SŠ jsem najednou byla mezi prvními neb většina třídy byla ještě horši. Zkus to a uvidíš, že v něčem budes urcite hodně dobra! A hlavně myslí na to - je to jen škola nejde o život.

 • Určitě šlo. Musi ti vypsat papíry doktorka. Musis prokazat, ze mas opravdu potize a cvicit nemuzes.
  Popripade ti napise, ze muzes pouze rozcvičku a dale nic (běh, volejbal, skok do vysky, skok pres kozu atd.) proste jen se trosku rozcvičit, alespon trochu a pak uz si jit sednout (ja to tak mela, abych mohla byt hodnocela).
  Takže zajit za dr., at ti to napise. Popripade za specialnim doktorem, ktery to doporuci a obvodní ti to napíše, nebo mozna ti to napise i ten specializovaný doktor.
  Ale opravdu to musi byt prokazatelné, ne ze jen reknes ze ti byva spatne a hned ti to doktor napise. :-)

 • Prokazatelný to být nemusí, záleží na doktorovi. Do žádosti o uvolnění z TV se důvod psát nesmí a ve škole ho po ní nikdo chtít nesmí - je to lékařské tajemství. Takže záleží, jak moc je ochotnej doktor. ;) Já jsem důvod měla, ale ségra měla částečný uvolnění z TV kvůli tomu, že se bála, že si zlomí prsty a nebude moct hrát na klavír (ve výsledku nemohla stejně skoro nic).

  Chápu, jaký jsou to nervy, když ti to nejde, ale určitě jsi dobrá v něčem jiným :) Tohle by spíš chtělo řešit s psychologem nebo psychoterapeutem, aby ses problému zbavila.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 79 287 otázek, kterým se dostalo 268 062 odpovědí a 406 951 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist