Trhání nosních mandlí zkušenosti

Otázku položila: Leslie91 8.10.2019 17:01

Maminky ORL nám navrhuje trhání nosních mandlí. Dcera je pořád nemocná, zadní rýma, kašle, laryngitida... No furt něco.. A už jsme s toho na prášky. Dneska na kontrole nám Orl řekl že už jsme tam měli být dávno že nechápe proč nás neposlali dřív. Je fakt že už jsme zkusili vše a jsme pořád nemocní... Jenže je 100 lidi 100 názoru. Tak bych chtěla poprosit vaše názory...dceri bude v lednu 5 . A moje otázky jsou jak dlouho jste byly v nemocnici? Byly po zákroku nějaké komplikace? A zlepšilo se pak to že nebyly děti pořád nemocné?? Jsem s toho docela nervni. Když jibraly krev to ju muselo držet stádo volu...

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Bublinka208.10.2019 17:31

  Byla jsem s dcerou ve třech letech. V Jičíně.
  Ráno v 7 nástup, v 8.15 zákrok, v 8.42 už byla u mě. Průběh bez komplikací, snědla nanuka, vypila čaj, ve 4 odpoledne jsme šli domů. Nemocná byla i nadále, ale zjistili. Že nemá bílé. Krvinky, takže od té. Doby 2x týdne transfuze bílých krvinek a máme klid.

 • buccaneerka28.10.2019 22:17

  Zažila jsem na sobě dvakrát. V pěti v narkóze (rajský plyn) a v deseti bez narkózy. Mandle prý roste do těch 10 nebo 15 let. S mandlí jsem měla několikrát do roka angínu a záněty středního ucha a hůř jsem slyšela.
  Lepší to bylo v těch deseti letech bez narkózy, člověk se pak neprobudil s krkem plným krve. Ale oboje celkem v pohodě. Já jsem měla nástup večer, druhý den ráno asi v sedm nás brali čtyři nebo pět dětí na zákrok a odpoledne pro mě taťka přijel. Komplikace žádné.

  Od té doby angína minimálně a zánět středního ucha vůbec nikdy.

 • Eleshiar8.10.2019 17:08

  Ja byla s dcerou v jejich 4 letech po asi 5 zanetech stredniho ucha behem 2 let.
  Sla na to i s rymou, ambulantne, v nemocnici jsme byly jeden den (delali ten den asi 8 deti, slo se postupne). Vecer jsme jely domu. Musela jsem hlidat, kdyby krvacela, hned do nemocnice. Bylo to v pohode, samozrejme byla trochu oblbnuta z narkozy, ale jinak ok. Od te doby krome dvou viroz vubec zadna nemoc.

 • Ahoj,
  Já jsem to zažila taky v pěti.Měla já pořád rýmu a nemohla jsem se jí zbavit.(je mi 14 ale nevím jestli mě budete brát vážně,velmi dobře si to ale pamatuji)V nemocnici jsem byla kolem týdne.Když mě vezli na sál.Kde mě uspali.Ležela jsem na lůžku a oni mi dali takovou tu masku na půdu na dýchání.Potom jsem velmi tvrdě usla.Když jsem se probudila byla jsem už při operaci,(necítila jsem žádnou bolest)doktoři mi řekli ať se posadím,v tu chvíli kdy jsem se posadila začala jsem zvracet hodně krve.(je to normální)Potom jsem tam strávila ještě pár dnů na pozorování.Potom jsem jela domů.Od té doby mám rýmu už jen velmi málo:-)

 • Risu8.10.2019 20:59

  Ja sama jsem byla ve 3 a 6 letech. V Brne a byla jsem tam celkem dva dny. První den v poledne nastup, druhy den dopo operace a treti den v poledne si me mama vyzvedla a jely jsme domu

 • petulinkaa138.10.2019 23:43

  Se starsi dcerou jsme na odstranění byly v jejich 3,5 letech. Mela uz III. stupeň. Ne, že by často marodila, to ne, jak nastoupila do školky mela dvakrát rýmu, ktera ale nedocházela a to byl ten problém, takže ji mandli vyšetřovali. Ryma ji lezla ušima (jednou ji i prý prasklo v noci, což si mala nestěžovala a spala, přišla na to ráno doktorka na ORL) Potom ji to lezlo očima (hnis) a drželo se ji to v dutinach. Také jsem váhala, ale nakonec jsem rekla že ano. V neděli do 11:00 jsme nastoupili. V pondělí v 8 ráno zákrok a v úterý dopoledne jsme šly. domů :-) vse bylo ok, ten den šlo 8 dětí a my to prý zvládly nejlépe, protože malá se vzbudila, mela hned hlad a žízeň :-D (musí vypít určité množství do dvou hodin jestli si pamatuji dobře) malá to vypila za chvíli a dali ji i piškoty a nestačili se divit, fakt jako kdyby ji nic nedělali :-D no a když od te doby chytla rýmu (za ty tři roky 3x) úplně v pohodě ji vysmrkala a po týdnu klid, takže nelitujeme ;-)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 74 474 otázek, kterým se dostalo 249 339 odpovědí a 390 270 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist