Tchán nás přišel vyhodit z domu - příběh bohužel pokračuje

Otázku položila: Anonymní uživatelka #412727 13.11.2020 20:40

Dobrý večer, holky,

v červnu jsem sem psala ohledně problému s tchánovci, viz https://m.womenzone.cz/poradna/otazky/Tchan-me-vydiral-Zacala-jsem-ho-nenavidet-Jak-se-zachovat-228274

Bohužel, situace došla nejdál, kam dojít mohla. Nyní jsem zaměstnaná, syn dostal nakonec místo ve státní MŠ. A manžel začal podnikat. Mám zatím zkušební dobu, manžel nejisté finance, bohužel firma, pro kterou pracuje, nemá zrovna ideální platební morálku.

S tchánovci jsme se snažili nějak domluvit, problém si vyříkat, nikam to nevedlo a jediné, co bylo, že vše přetočili a začalo vznikat obrovské klubko lži z jejich strany na naši adresu.

A jak jsem psala - měla jsem jednoho kostlivce ve skříni - zatajený úvěr. Moje noční můra, že pokud se to jednou mí rodiče dozví, budou ze mě strašlive zklamaní.

Holky, je to pár hodin zpět, co už toho kostlivce nemám. Ale nejspíš vás bude zajímat, jak k tomu došlo. A asi je vám jasné, že jsem to na naše "nevybalila" já.

S tchánovci jsme se snažili nestykat, protože jsme se neustále dozvídali nějaké pomluvy, které o nás šíří (a pomluvami mám na mysli opravdu nepravdivé, urážející informace, takové, které byly vypouštěny se záměrem uškodit nebo rozvrátit zbytek me rodiny).

Syna jsme jim dávali po one události dvakrát týdně na hodinu a půl, přece jen jsme si říkali, nebudeme válčit. A snažili jsme se jich nevšímat. Což jim nebylo po chuti, tak přitvrdili, před třemi týdny tu byli s tím, že soužití nefunguje, tak jim začneme platit poplatek za užívání bytu. A že pokud to tak půjde dál, budou nájemné zvysovat a zvyšovat do nezvratných výšin.

Řekli jsme si, že tímto se z nás vlastně stávají cizí lidé, slušně jsme jim po pár dnech rozmysleni napsali, ze tedy toto přijímáme a že teď již nebudeme fungovat jako rodina, ale jako najemce-pronajimatel.

Dnes tu byla manželova maminka s tím, že ruší požadavek na placení nájemného, že se na nás nechtějí obohacovat. Čekala nejspíš, že ji padneme kolem krku, to se však nestalo. Snažila jsem se jí vysvětlit, když se ptala, proč tam bydlíme a nechceme se s nimi stýkat, že nikdo přece v životě nechce mít člověka, který jej pomlouva a intrikuje. Odešla tedy a tchánovi posléze lžive řekla, že jsem ji osocovala a kdo ví, co vše si opět vymyslela.

Během pár minut tu byl tchán a tvrde nám oznámil, že ihned sedneme za počítač a začneme hledat nové bydlení, že do 15. prosince se odstěhujeme. Dokončil to tím, že jede k mým rodičům. Vysmahl a okamžitě zavolal mému otci a pomstil se mi. Řekl mu me tajemství, to, čím jsem své rodiče nechtěla zklamat. To, čím mě celé měsíce s tchýni vydirali, i když jsem je opakovaně žádala, ať toto do světa nevypousteji. Že mam úvěr.

(Že jsou mí rodiče zklamání, je vám asi jasné.) Vás bych se ale ráda zeptala, co si počít v takové situaci, jak se vypořádat s tím hyenismem? Nikdy jsem se nesetkala osobně s tak zlym člověkem. Sama například vím, že tchánovci tají před manželovou sestrou, tedy moji švagrovou, že není tchánova biologická dcera. Toto je jejich kostlivec ve skříni. Nebo vím, že tchýně měla za dobu trvání manželství nejméně tři milence. Vždyť i já bych mohla tak hluboko klesnout a tímto je vydírat. Nebo se mstít. Proč, holky, nejsem taková bestie, a ani v situaci, kdy mě s mým manželem a tříletým synem vyhazují na ulici, to neudělám???

Odstěhovat se teď, když je nouzový stav, před Vánoci, jsem ve zkušebce, manžel neví, zda dostane zaplaceno od majitele firmy, udělat radost tchanovcum? Vím, že oni i tak nedají pokoj, nedá se to popsat... Ale tady je to prava psychopatie. Tchýně přijde oznámit, že po nás nechtějí platit poplatek za užívání bytu - a vzápětí nás přijde její choť vyhodit? A ta pomsta, kdy mým rodičům sdělili to, co jsem si z celého srdce přála, aby nevěděli, to, že záměrně a s potesenim ublížili nejen mně... Ale.i mým nejdražším? Jak toto lidské chování mám vstřebat a jak se k tomu postavit?

Děkuji, pokud jste docetly až sem, a pokud přispějete čímkoli.

Ještě jedna věc, kdyby se tu našel někdo, kdo s úplnou jistotou ví, jak je to s "vyhazovem" z bytu, ve kterém žijeme roky, podílíme se na platbě služeb (elektřina, internet, voda,....), máme tu trvalé bydliště... Ale žádný papír o bydlení... Může nás vyhodit, když nemáme kam jít a nechceme, aby s námi bylo takto zacházeno? Je on v právu a máme my povinnost odejít do měsíce, nebo platí tříměsíční výpovědní lhůta? Prosím ale, pouze pokud máte informaci ověřenou. Mockrát děkuji.

 • 13.11.2020 22:13:22 - full.avl změnila kategorie otázky

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Me zarazi ze tvuj manzel nejak nezakroci a neudela s nima poradek :(. Aspon kdyby jim dal sezrat ten provaleny uver.
  Tobe na tom uveru asi zalezelo, ale proboha, je to jenom blby uver. Je tolik horsich veci co bys mohla udelat nez to ze sis nekde pujcila penize 8-o... Vzdyt je to hloupost.
  Jak je to s bytem netusim, ale rozhodne bych se nenechala. I kdybych je mela dat k soudu (pocitam ze si snad doklady o tom co do bytu investujete schovavate). Prijde mi ze se chovaji jak kdyby chteli at se jim klanite a libate nohy za to ze vas tam milostive nechavaji bydlet. Do pr..ele bych je poslala se vsim, dite bych jim nedala a pokud je v tom manzel s tebou (coz tak vypada) tak bych je uplne totálně odrizla ze sveho zivota. Kdybych mohla a mela na to ten prostor, tak bych te normalne sebrala a poskytla ti pristresi nez byste si neco nasli :-D. Nez se s takovyma blaznama přít....

 • kachnikalendar13.11.2020 21:33

  Ahoj, teda to je dlouhý příběh. A pěkně zamotaný.
  Věřím, že svým rodičům se ti to povede vysvětlit a že to nakonec pochopí a podpoří tě.
  Určitě bych nepočítala s tím, že byste tam do budoucna mohli bez dalších potíží bydlet. Máš vymyšlenou nějakou krizovou varinatu, kdyby vás opravdu vyhodili narychlo? Třeba u koho uložit věci, kdo by vás u sebe něchal pár dní přespat, adresy na ubytovny či azylové domy (můžete se zkusti kvůli poradit na OSPOD, ale tam vám spíše jen předají kontakty). Možná by se ti trochu ulevilo, kdybys věděla, že takový plán B máš. Jinak asi budete hrát o čas, ne? Třeba aspoň než ti skončí zkušebka.
  Co se týká trvalého pobytu, pak já vím jen to, že pokud by vám ho chtěl majitel bytu zrušit, pak to musí být ve správním řízení, což nějakou dobu trvá (jsou tam zákonem stanovené lhůty). Ovšem nevím, jestli byste se o tom vůbec dozvěděli, že vám tam byl pobyt zrušen.
  Držím palce, ať to nějak ustojíte

 • Kvůli tomu vyhazovu z bytu, obvolej právníky který v okolí má čas a vzal by vás. Něco podobného jsem řešila, a tak jednoduché to není zvlášť když nemáte smlouvu. Takže se vyhozov může protáhnout na půl roku. Za právní radu dáš něco kolem 500kc někteří i zadarmo. Čím dřív půjdete k právníkovi tím lip.

 • full.avl13.11.2020 22:14

  Pro vás bohužel vyhodit z bytu může... TR.pobyt roli nějak nehraje.

 • ivusinkasisinka16.11.2020 14:53

  Ahoj, jakákoliv ústní dohoda o pronájmu nebo užívání bytu má stejnou váhu jako písemná. Tzn. Že se vždy musíte na všem dohodnout. Nicméně pokud se nedohodnete, vyhodit vás nemůže. A pokud by vniknul k vám do bytu bez vašeho souhlasu, volejte policii. Vždy mějte prokazatelný doklad od všeho, co mu zaplatíte a pokuste se dohodnout na tří měsíční výpovědní lhůtě. Můžete si sepsat nájemní smlouvu, abyste měli v ruce alespoň něco. Pokud se s vámi bude chtít soudit, soud potrvá asi rok. Pokud se kterakoli strana odvolá, mnohem déle. Finančně je to pro navrhovatele dost náročné, tak si nemyslím že do toho půjde. Hodně štěstí při hledání bydlení.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 77 683 otázek, kterým se dostalo 261 229 odpovědí a 401 855 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist