Syn si ničeho neváží

Otázku položila: Anonymní uživatelka #237984 15.3. 15:09

Ahoj, potřebovala bych radu, jak na syna. Jsou mu 3 roky a absolutně ničeho si neváží. Když mu řeknu, ať si hračky uklidi nebo mu je vyhazu, tak mi řekne hm. Schválně na ně šlape. Už jsem mu je prozradila a schovala a je mu to úplně jedno. I je schválně uklidil a rikam, že je vyhodim, schovam je a je mu to jedno. Prosím jakékoliv rady. Dekuju

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Sedna15.3. 16:49

  A zkusila ses ho prostě zeptat, proč si je nechce uklízet? Podle mě vyhrožovat vyházením hraček (nebo je dokonce vyhodit) je "řešení" dost na sílu a ne každé dítě se nechá zastrašit. Některé děti naopak reagují tím, že se proti tomu postaví - jak jinak, než opět silou. Zkus s ním o tom prostě mluvit, velký už je na to dost a ta cesta dohody je kolikrát mnohem efektivnější, než dítě strašit z pozice toho silnějšího.
  A nehledě na to - jak by ses cítila ty jako dítě, kdyby ti rodič vyházel hračky? Zkus se vžít do jeho kůže :-)

 • terryk15.3. 17:20

  Řekla bych, že to ani tak nebude tím, že by si syn ničeho nevážil, jako tím, že zkoumá hranice, co vše ještě může a co už ne. Zkoumá, jak budeš na to či ono reagovat. Co s tím, těžko říct, kazdej to řešíme jinak. Někdo výhrůžky dotáhne do konce, nekdo s dítětem situaci probírá, na každého asi platí něco jiného. Jde jen o to zjistit, co :-)

 • stupidiack15.3. 19:10

  Má asi všeho moc. Hraček, sladkostí (nebo jídla co má rád), komfortu .. Někde jsem četla, že by dítě mělo zažít i nepohodlí (zimu, hlad), aby poznalo, že to není samozřejmost. Za odměnu by měla být i třeba taková věc jako je pěna ve vaně, když to přeženu. Je asi jedináček, že? U nás byl taky podobný problém se synem, i když to nebyl až takový extrém, ale je to tím, že má hraček opravdu moc.

 • sono215.3. 22:53

  Som sa len pousmiala moja ešte zahlási že necééé a že mama uprace. A to som fakt prísna.
  Takže ja radu nemám.
  Chápem, že žiadne nedať hračky nepomôže.

 • Lily715.3. 23:21

  Tiež si myslím, že skúša hranice. No okrem toho, čo vnímam ako veľkú chybu dnešných rodičov je, že nedodržia slovo. Vyhrážajú sa trestami, ale nakoniec ich nesplnia. Samozrejme si v takom prípade treba dávať pozor na jazyk :-) No ja by som hračky vyhadzala, lebo si aj tak myslím, že dnešné deti sú strašne prestimulované.

 • wirna16.3. 15:03

  z vyprávění od rodičů a i sestry- když byla ségra malá byla prej hroznej bordelář...několikrát se jí zdůraznilo, že když nebude uklízet poletí její věci z okna ( cca 3m nad zemí ) můžete hádat co se nakonec stalo :-D no prej už se jí víckrát chodit ven pro věci nechtělo.

 • Tak ty hracky vyhoď. Nebo schovej vsechny a rekni, zes je vyhodila a fakt mu je nedávej...

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 72 148 otázek, kterým se dostalo 241 675 odpovědí a 379 399 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist