Studuju školu, která mě nebaví

Otázku položila: Anonymní uživatelka #271688 10.1. 23:00

Dobrý den,

chodím už na druhou VŠ. Tu první jsem musela ukončit z důvodu dlouhodobé nemoci a pak stěhování, už jsem se tam potom nechtěla/nemohla vrátit. Tak jsem začala studovat (dálkově) jinou školu. Hledala jsem něco, co budu mít blízko domů, nebude to těžké a bude mě to alespon trochu zajímat. Jenže já vlastně nevím, jestli mě to baví a nevím, jestli chci dělat tu práci, kterou budu moct dělat, až dostuduju (jestli). Nemam k tomu prakticky žádnou motivaci a dělam to jen pro to, abych měla nějakou školu. Mám výčitky, že mi nevyšla ta první škola a tak mám vsugerované, že tuhle už musím dodělat. Teď mám první zkouškové a je mi tak nějak jedno, jak to dopadne, vlastně se ani moc nesnázím, nejsem z toho ani ve stresu, jen to jdu vždycky zkusit, jestli to vyjde a ono to zatím vychází.
Vůbec nevím, co mám dělat, jestli tomu dát ještě šanci a nebo to skončit....

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Rebeca11.1. 2:11

    Byla jsem v podobné situace, takže tě chápu. :) Vyřešila jsem to tak, že jsem prostě na několik semestrů přerušila studium s tím, že v mezičase budu pracovat, cestovat atd. a pak uvidím, jestli se k rozjetému studiu vrátím, začnu studovat něco jiného, nebo skončím se studiem definitivně. Osobně jsem pak školu dokončila, protože se to v mé situaci nakonec ukázalo jako dobrý nápad, ale rozhodně netvrdím, že je to jediné správné řešení pro každého. Mám i kamarády, kteří vyhodnotili, že jim to nic nedá a žije se jim dobře buď bez VŠ jako takové, nebo si po čase našli ten "svůj" obor a začali se věnovat tomu. Ve hře je opravdu mnoho faktorů.

  • já bych se zamyslela i nad motivací proč chceš studovat. jen proto, aby jsi měla VŠ a titul? to nemusí být dostatečnou motivací pro studium a mnohem hůře se hledá to, co by tě bavilo. a taky to, u čeho prostě vydržíš celé ty roky studia.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 76 735 otázek, kterým se dostalo 257 138 odpovědí a 398 733 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist