Strhávání nehtu po úrazu

Otázku položila: Anonymní uživatelka #334983 18.1. 13:43

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli některá nemáte zkušenosti se strháváním nehtu po úraze. Dva dny zpět si přítel skopl palec, nehet okamžitě zčernal a začíná se ze strany odlepovat o palce. asi je i trochu naprasklý. Přítel s tím docela trpí, hlavně v práci... jene odmítá jít ke svému doktorovi, že by ho ted stejně otravoval a taky má strach, že jediné, co se dá dělat je jít na chirurgii a trhnout, což nechce.
Já si teda myslím, že mu ten nehet stejně upadne a akorát ho to bude bolet delší dobu a rychlejší by bylo jít za tím doktorem, at se to hojí už dřív... ale zkušenosti zatím nemám.

Děkuju za každou zkušenost :)

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Byla jsem na strhávání nehtu celkem 6x. Sice z důvodů zarůstání, ale princip je stejný. Určitě přítele dokopejte k doktorovi. Samozřejmě, že mu nehet strhne (buď doktor sám osobně, ale to obvoďáci moc nedělají, já chodila rovnou na pohotovost...udělali buď rovnou, nebo objednali na další den na chirurgii). Každopádně úleva po strhnutí je neskutečná...před zákrokem umrtrví a cítíte jen takový tupý tlak. Především je ale důležité, že lékař vše odborně ošetří a zamezí se dalšímu vážnějšímu zánětu, může občas jít až o otravu krve...a to je dost zbytečné, jen kvůli nehtu :-) Po zákroku se jen krátce nemá chodit, za pár dní se jde na kontrolu (převaz). V podstatě už druhý den chodíte normálně, jen možná bude problém s vejitím se do boty s obvazem. Takže za mě, ať na nic nečeká a jde nejlépe na tu pohotovost...pár minut a bude mít klid on a i vy, že se mu to dál nezanítí :-)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 76 923 otázek, kterým se dostalo 257 964 odpovědí a 399 291 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist