Štítná žláza - buněčný vzorek

Otázku položila: Anonymní uživatelka #395833 11.2. 17:52

Ahoj, je mi 14 let a při odběru krve na gynekologii mi zjistili mírně sníženou funkci štítné žlázy a tak jsem minulý týden šla na endokrinologii. Tam mi doktorka ze sono vyšetření našla na štítné žláze uzlík a musí z něj odebrat nějaký buněčný vzorek. Jsem tam objednaná na čtvrtek, mám si 2 hodiny předtím namazat to místo na krku mastičkou, která mi to znecitliví, obalit igelitem a pak mi tam nějak budou píchat aby odebrali ten vzorek.. jenže já se strašně bojím.. jak toho, že to bude bolet, tak toho, že mi z toho zjistí nějakou vážnou nemoc, minulý týden jsem se z toho malém zhroutila. Teď se na to snažím tolik nemyslet, ale mám z toho strach. Nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti nebo nevíte, jak to probíhá prosím?

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Eleshiar11.2. 18:10

  No, asi biopsie.. ja se podobnych zakroku taky bojim, ale vzdycky jdu do toho - rikam si, ze je lepsi to podstoupit a vedet na cem jsem, nez nevedet a trpet a bez lecby resit za par let neco mnohem horsiho..
  Bolet to bude asi jako kdyz te pichnou pri brani krve. A jinak nic.
  To bude v poho 😊 hlavne necti zadne diskuse - tam jsou videt jen spatne zazitky (v pomeru jeden spatny ku milionu dobrych, o kterych se ale nepise, takze jsou videt jen ty spatne) a na psychice to neprida 😊

 • buccaneerka211.2. 18:21

  Byla jsem na tom několikrát, ani jsem neměla žádné znecitlivění, jak píšeš ty. Prostě pod ultrazvukem píchli tenkou dlouhou jehlu a za asi 15 minut bylo po všem. A to ještě byla nemotorná doktorka, která se neuměla trefit.:-D

  Uzly na štítné žláze má dneska hodně žen, většinou nezhoubné. Budou tě kontrolovat asi pravidelně,a když se to nebude moc zvětšovat, budeš s tím normálně žít. Mně ten uzel dost rostl, tak jsem se rozhodla nechat si odstranit celou štítnou žlázu, abych měla klid. Ale to proto, že celá moje rodina umřela na rakovinu.

  Nestrachuj se zbytečně, bude to dobré, uvidíš.

 • Risu11.2. 18:38

  Mama ma na SZ taky uzliky a bere stejne leky jako ja, ktera uzliky nemám :) Jen ji casteji delaji utz.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 72 921 otázek, kterým se dostalo 244 421 odpovědí a 382 786 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist