Správný výběr podprsenky

Otázku položila: Anonymní uživatelka #368625 26.5.2021 19:22

Hezký večer. Potřebuji poradit s výběrem podprsenky. Ano, je mi sice 34 a měla bych to už umět. Ale to co mi sedělo před dětmi mi už nesedí a já nevím jak dál :D. Před dětmi nebyl problém s kosticemi. Během kojení jsem si oblíbila prádlo bez kostic. Teď už rok nekojím a chtěla bych se zase vrátit k pěkným podprsenkám. Jenže nemůžu najít tu správnou. Někdy mi to podle rozměrů píše 75D, někdy 80C. Rozměry pod prsy 84 cm a přes 96 cm. Vím, že by to chtělo vyzkoušet, ale kam se teď dostanu se dvětmi malými dětmi na zkoušku. Koupila jsem si podprsenku 80C a není to ono, sedí dobře, obvod i košíčky, ale já jí pořád cítím na sobě, chvilkama i jako když mě řežou košíčky do podpaží. Mám tady co jsem nosila před otěhotněním 90A a 85B. A ty mi sedí na obvod dobře, ale košíčky by to chtělo větší. Dá se v nich fungovat, necítím je. A teď co? Zvyknu si zase na kostice? Nebo mi ty podrsenky fakt nesedí? Nebo koupit stejnou značku co mám doma, ale 90B a nebo 85C? Aby byli větší košíčky a bez kostic. Já fakt nevím a už se v tom topím přes měsíc.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Mně k tomu pomohla kalkulačka Astratex, objednala jsem si podprsenku od nich podle výsledku, i když jsem byla skeptická. Lepší podprsenku jsem opravdu nikdy neměla, ale nakonec jsem si musela přiznat, že prostě podprsenky nejsou pro mě, max ty bez kostic, ale už je nenosím téměř vůbec

 • Risu26.5.2021 21:28

  Taky si chvalim astratex. Jejich velikost sedí a při vraceni nebyl problém (nesedl mi střih).

 • Zvykla jste si na měkkou podprsenku bez kostic a tak vám většina jiných připadá nepohodlna.
  Podprsenka ma byt určitým způsobem těsná, aby spravne plnila svoji funkci.
  Pod prsama mam 78cm, přes prsa 96 a nosím podprsenku 70D (75C mi je pocitově na obvodu volna). Musím ale vybírat správný tvar, aby mi nedělala neprijemne v podpaží. Mne treba astratex doporučoval 75E což by mi nesedlo,ale hodně záleží na materialu podprsenky.
  Nebo prostě noste braletky ;-)

 • ailinnon27.5.2021 22:08

  Úplne chápem... Mam ten istý problém... Jedna vec je číslo a druha pocit. Niekto má viac do špica, niekto okrúhlejsie prsia... Podľa mňa (z mojich skúseností) môže to isté číslo z rôznych obchodov rôzne sedieť... Za mňa si treba vyskúšať. Ale priznám sa, že mňa všetko tlaci😒... A to podprsenky s kosticami zásadne nenosím.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 79 880 otázek, kterým se dostalo 270 182 odpovědí a 408 766 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist