Spory mezi matkou a dcerou

Otázku položila: ernesto 11.11.2020 22:26

Dobrý den, nevím úplně jak začít, ale mám už asi od 12 velké neshody s matkou, tenkrát to bylo prostě o tom, že byla dost přísná, dost mě trestala, a když po mně něco chtěla, já jenom vzdorovala. Teď mi bude za par dni 18 a stále bych řekla, že se neshodneme na ničem. Má na všechno jiné názory, nepodporuje mě, nechápe mě a ani se mi nesnaží vyjít vstříc. Vypadá to u nás tak, že se v intervalech bavíme, ale jsou týdny kdy spolu nepromluvime. Chtěla bych znát váš názor .. Zajímalo by mě, jestli si myslíte “ že se to ještě zlepší” tyhle názory slýchám často, ale já si myslím, že už je celkem pozdě, aby najednou došlo k nějakému porozumění vzájemně. Velký problém je teď v tom, že studuju gympl a chtěla bych na vejšku celkem daleko, jsem jedináček a i přes hádky je na mě máma dost upnutá. Furt mi dává najevo, že nemám zkoušet nic daleko a zůstat poblíž. Už jsem z toho zoufalá, přijdu si sobecky, že chci odejít co nejdál, ale opravdu mě doma nic nedrží... tak vás prosím, jak byste se zachovali? ...

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Francy12.11.2020 8:36

  Vyber výšku, kterou chceš, pokud je daleko, tak bež na kolej nebo spolubydlení a domů jezdi jen víkendy. Myslím, že se tak mezi vámi hezky pročistí vzduch.

 • Šla bych na školu, jakou si přeješ studovat. Pro rodiče bude skoro vždycky těžké nechat děti jít vlastní cestou, ale já jsem udělala tu chybu, že jsem celou vysokou dojížděla, bydlela u našich a dokonce ještě i prvních pět let, kdy jsem pracovala.
  Teď jsem vdaná, mám dítě, bydlím 100 km od rodičů, ale jsme na sebe s mamkou až nezdravě fixované, takže mi píše třeba třikrát denně, aby zjistila, jak se máme, co děláme, v kolik dítě usnulo, co jsme měli na oběd apod. Takže za mě čím dřív jí dáš najevo, že začínáš žít vlastní život, tím lépe.

 • Thea1412.11.2020 10:57

  Nejsi vůbec jediná, co něco takového řeší. Taktéž jsem měla velmi přísnou výchovu, ze školy jsem mohla maximálně do knihovny a pak rovnou domů, z domova jsem se musela okamžitě telefonicky hlásit (v bytě rodiče mívali pevnou linku, mobily ještě moc nebyly). Nějaká večerní zábava se spolužáky nebo kamarády neexistovala. Doma se v té atmosféře už nedalo dýchat. Já podávala přihlášku na VŠ vyloženě čím dál, tím lépe. Snažila jsem se do ukončení gymnázia sekat latinu, abych matce nepřidávala olej do ohně. Přesto při výběru MÉHO studia tropila virvál, ale naštěstí aspoň táta mi byl oporou, ať jdu za tím, co opravdu chci. Výsledek?
  Studovala jsem 230km od domova. I během studia si čas od času rýpla, že jsem si výběrem oboru/místa studia zničila život ... a další bla bla bla, jen aby mě vydeptala, ale víc už na mě prostě nemohla, byla jsem mimo sféru jejího vlivu. Studium mimo rodné město neskutečně pomohlo mému sebevědomí, ale i vztahu s matkou. Nikdy to nebude ideální, jsme diametrálně odlišné (názorově, povahově), ale už se dokážeme alespoň tolerovat a respektovat. Dodnes ale nezvládneme víc jak 48h ve společném prostoru.
  Dodnes si myslím, že studovat tak daleko bylo zásadní a nejlepší rozhodnutí mého života a udělala bych to znovu. Studium není levná záležitost, ale s brigádami a levným spolubydlením se to dá.
  Držím ti palce!

 • lenka-drobcek12.11.2020 7:40

  Ahoj tak nato ti môžem povedat ze nesi matka ja kym som nebola tiez som tak rozmyslala. Moji rodičia boli velmi prisny namna ja som nikdy na diskotéku nechodila vecierku som od 16 do 18 rokov mala do 21 hod. Lebo este som byvala u rodicov a tiez som studovala nechapala som preco je moja mama namna taka prisna .A vzdy som si hovorila ze co je na vychove deti take tazke a teraz viem mam dve krasne deti dievcata jedna ma 7 a druha 2. A mam co robit nieje to med lyzat teraz som pochopila preco bola mama namna prisna a som jej vdacna ze bola a tebe poradim nehadaj sa snou mamu mas len jednu a sem tam len tak jej povec mami lubim ta a pritisni si ju ksebe hned uvidis tu zmenu. Moja 7 rocna dcerka to robi a nikdo ju to neucil a pride aj ked je niekdo unas alebo sme hocikde a povie mami ľúbim ta a prituli sa ku mne vtedy som jak siedmom nebi je to najkrajšie co moze dieta povedat svojej mame.Preto radim ti daj na svoju mamu aj ked sa ti to teraz nepaci ale mama ti chce dobre .Dufam ze som ti trošku pomohla pekby den

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 76 728 otázek, kterým se dostalo 257 117 odpovědí a 398 707 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist