Spermiogram

Otázku položila: Kacka92 13.3. 13:19

Ahoj holky, manža má za sebou spermiogram, konečně jsme se dočkali výsledků a teda žádná slává. Moc se v tom neorientuji, ale zjistili mu že Áčkových spermií má 3%, Béčkových 70% a zbytek 27%, což mají být nějaké zmatené a neaktivní. Jenže z těch dobrých má jen 1,5% se zdravou hlavičkou, optimální jsou údajně 4%. Doporučili antioxidační vitamíny, takže jsem manžovi koupila Selen a vitamín E, tři měsíce to má brát a pak se uvidí. Máte některá podobné výsledky u chlapů? V Heliosu manželovi řekli, že s těmito výsledky se dá přirozeně otěhotnět, ale trvá to delší dobu, no v září už to budou dva roky, co se snažíme a pořád nic.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • My je měli mnohem horší.99% defekt hlavy.otehotnela jsem 2x během ani ne dvou let.první tedy zt.navíc to je jen ze vzorku 2x200 kusů a počítám,ze máte desítky milionů v objemu 1ml ejakulatu.takze výpovědní hodnota spermiogramu je vzdy na uvazenou.chce to u vas patrne vic casu.

  • piprdka13.3. 16:46

    My jsme meli podobný, navíc celkem málo ejakulatu, byli jsme teda na spodní hranici (4% ok), na kontrolním jen 2% .. otěhotnět prý takto lze, ale 4 roky marné snažení, dvě neúspěšná IUI a jedno IVF v posledním roce snažení.

  • Manžel měl 1%, po vitaminech (asi) se mu zlepsily dva údaje, ale ve výsledku bylo ok stale jen to 1%. DR prvně rikal ze iui, na druhe navsteve uz rikal, ze iui nema moc uspesnost, takze ivf...nicméně nejdeme ani do jednoho a snazime se oba se svymi problemy něco delat bez hormonu a tak...

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 70 419 otázek, kterým se dostalo 235 418 odpovědí a 371 783 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist