Spani mimina

Otázku položila: Anonymní uživatelka #369164 13.5.2017 21:05

Ahoj maminy, jak vam spi 5 mesicni deti? Ja si nevim rady nikdy neusne samo jakmile prijde vecer a jdeme uspavat tak neusne bez toho aniz bych ji uspala v houpatku ale sama v postylce mi neusne max u prsa a prenesu ji,ale normalne ne..kdyz byla hodne mala tak jsem to tak neresila,pres den usina v kocare venku v pohode ale vecerni rutiny jsou nas boj :(

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Už skoro dva roky usíná se mnou u prsa, prostš sám v postýlce usnul snad 5x jako malé miminko. Ze začátku to bylo těžký, ale pak jsem to přijala a pochopila, že mě prostě potřebuje. Uspím u prsa, lehnu si na přistýlku a jsem s ním v pokoji (22m, ještě pár týdnů budu s ním pokojíku, předtím se mnou na,manželaké posteli). Ted je mi naopak líto, že už se pomalu učí spát beze mě :-)

  • slunickoL13.5.2017 21:46

    Já teda nevím, co byste po tak malém dítěti chtěla... Dítě vás potřebuje a bude potřebovat ještě hodně dlouho, měla byste být ráda. Za pár let budete vzpomínat, jak to bylo krásný, když vás ještě chtělo u sebe. Naše dcera (skoro 18 měsíců) spala asi do 7, 8mi měsíců v postýlce, ale usínala vždy u kojení (v době, kdy sama chtěla, ne kdy jsem jí to určila). Teď máme postýlku bez bočnice u naší postele, ale většinu noci je stejně u nás. Přijde mi to normální, že dítě usíná u rodiče, proč by mělo chtít usínat samo? Hodně si usnadníte práci, když nebudete trvat na režimu, ale budete se řídit dítětem (i když i to je někdy náročné). Ale mnohem víc stresující je snažit se uspat dítě, které prostě ještě spát nechce. Navíc se"režim" dítěte stále mění, takže to stresuje pořád dokola, i když už si myslíte, že nějaký režim máte.

  • terryk14.5.2017 6:38

    Taky mám pětiměsíční ďáblíci a sama spontánně občas usne, ale večerka se poslední dobou dost posouvá z cca sedmi do cca devíti. Přičemž ji uspávala třeba hodinu dvě. Svátečně vytuhne sama, ale většinou s ní musím ležet, povídat si s ní a teprve pak usne. To dřív nebývalo. Zřejmě je to tím, že dítě už si uvědomuje, že je samo, a ta samota mu vadí (cosi jako první separační úzkost). Kór když je třeba tma nebo se stmívá. Takže večery, kdy malá sama usnula v půl sedmý, jsou passe. Ale tuším, že časem zas bude líp a jinak, tak to nehrotim. V pubertě už mě k usnutí snad potřebovat nebude:-)

  • janalab14.5.2017 8:08

    Mala se uspavala kojenim v satku skoro do dvou let. Je to prirozene, ze potrebuji maminku nablizku, spis nechapu, ze se nad tim nekdo pozastavuje.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 80 693 otázek, kterým se dostalo 273 810 odpovědí a 411 006 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se