Sociopat

Otázku položila: Anonymní uživatelka #422783 23.5.2020 3:26

Chtěla bych se zeptat, jak byste popsali slovy sociopata? Na internetu mi přijde, že všude píšou tak nějak rozdílné informace.. Moje kamarádka mě totiž nařkla, že jsem podle ní sociopat, tak jsem si vyhledavala, jaký ten typ člověka přesně je, ale zatím na me podle wikipedie atd nic moc nesedi. Díky za Vaše názory.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • HaSha23.5.2020 9:36

    Asi by bylo lepší přemýšlet nad situací, kdy ti to řekla, než abys ztrácela čas zkoumáním definicí a jejich porovnáváním se sebou. Sociopat obecně náhled na sebe sama nemá, takže kdyby to tak bylo, tak se stejně sama diagnostikovat nemůžeš. Může tím myslet, že ses zachovala bez ohledů na ostatní, jdeš tzv. "přes mrtvoly" a nestydíš se za to, že se s ní snažíš manipulovat, že si ji přivlastňuješ a útočíš na ostatní kolem ní, že ji citově vydíráš, využíváš, úmyslně ji zraňuješ a necítíš vinu (jako bys měla právo ji "trestat"), naopak co se týče vlastních pocitů jsi přecitlivělá a vztahovačná a okamžitě přecházíš do útoku... žádný z těch příkladů automaticky neznamená sociopata. Někdy se takto může zachovat úplně zdravý člověk bez poruchy chování. Na druhou stranu sám sociopat nemusí mít všechny vlastnosti podle definice. Jestli ti na kamarádce záleží, zkus zapřemýšlet "proč" a ne "hledat pravdu" na wikipedii, tu bude mít stejně v tuhle chvíli každá svoji a ve vztazích je to o něčem jiným.

  • macicekkajik23.5.2020 7:46

    Sociopat je člověk, který manipuluje s lidmi, aby se dostal ke svému cíli a neohlíží se na jejich pocity. Z počátku může být dokonce sympatický až okouzlující. Jde si za svým a na nikoho se neohlíží a nemá z toho výčitky svědomí. Pokud se mu záměr nedaří, začne být vzteklý až agresivní. Dobrý příklad je třeba v seriálu Žena za pultem bývalý manžel Anny Holubové. Manipuluje s dětmi i s Annou, aby se mohl dostat zpět k rodině, když se mu to povede, opět začne podvádět a veškerou vinu, která pak na něj dopadne hází na dceru a Annu.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 76 723 otázek, kterým se dostalo 257 100 odpovědí a 398 696 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist