Školní řád na vztahy

Otázku položila: Anonymní uživatelka #27288 2.6.2010 20:26

Dobrý den, zajímalo by mě zda se někde v nějakém škoním řádu píše o tom, že plnoletá studentka VŠ má zakazaný vztah s učitelem?Jde o to že jsem pocítila určité sympatie k jednomu vyučujícímu, dle jeho reakcí i on ke mě (ani na kafe jsme se nedostali), každopádně na konec z toho vycouval s tím, že by z toho mohl být průšvih a že by bylo nejlepší počkat až dodělám školu...zajímalo by mě zda by z toho mohl být opravdu průšvih, nebo zda to byla jenom výmluva:-)
Díky všem za odpověď

Dobrý den, všem Vám děkuji za odpovědi. Ano máte pravdu tento pan učitel je přímo
můj vyučující a příští rok mě bude učit také. Je i možné že ho budu mít u státnic.
Je také vedoucí katedry. Právě že jsem myslela, že se to na VŠ už neřeší, když jsme všichni dospělí, ale takhle to pro mě nevypadá moc dobře :-))Ještě jednou
děkuji.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • petulinkaa132.6.2010 20:35

  Tak na vejšce si myslim že to je jedno,jsou tam dospely lidi,tak proc by nemohli mit vztah i s ucitelem ? to neni na stredni nebo základce,takže bych v tom problém já osobně neviděla :-)

 • ono je to asi tak, že problém se zákonem by určitě neměl:-) ale mohl by vzniknou trošku problém právě ve škole:-( a možná právě proto má strach. Každopádně jestli sympatie jsou velké tak to nevydrží:-)

 • V řádu pro VŠ to není, ale je to spíš dodržování jakési etikety a vyučující by mohl mít opravdu nepříjemnosti na katedře. Vztah možný samozřejmě je, ale není vhodný, pokud tě dotyčný učí nebo bude učit, vyučující by neměl mít vztah se žákem ani na VŠ, nemůže pak být objektivní a z toho např plynou ty potíže...

 • No nejsem si uplne jista, ale pokud je to primo tvuj vyucujici, tak to problem je. Pokud te nic neuci, tak by to takovy problem byt nemel, ale o jestli je to pravidlo, to nevim. :(

 • u nas na katedre vyucujici sbalil jednu ze svych zacek a pak spolu chodili par let, pak se rozesli a zase si nasel svou zacku...ale u nas je to docela bohemsky, tak nevim jak je to jinde :-)

 • yamd3.6.2010 12:00

  Dobrý den,

  nepřidávejte, prosím, již kopii této otázky jako nový příspěvek, o Vašem poděkování za tyto odpovědi se uživatelky dozví z upozornění, takže není žádný důvod zaplňovat poradnu kopiemi.

  Děkuji za pochopení.

  Hezký den

  Daniela
  Administrátor WomenZone.cz

 • mám bratra, co učí na VŠ a loni jeden jeho kolega začal chodit se studentkou, kterou shodou okolností i učil. Samozřejmě, že se o tom hodně brzo vědělo na celé škole a ten kolega dostal na výběr, že pokud spolu chtějí být, tak bude muset buď slečna přestoupit a dostudovat jinde nebo bude muset on odejít, aby nebyl její vyučující. Bohužel na škole nebyl nikdo jiný, kdo by ji z těch předmětů mohl učit. Odešel ten vyučující, slečna tam studuje dál, bydlí s tím učitelem, ten pracuje jinde a nemá na její studijní výsledky žádný vliv.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 77 935 otázek, kterým se dostalo 262 313 odpovědí a 402 546 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist