Salmonela a školka

Otázku položila: Anonymní uživatelka #257075 14.11.2017 19:36

Dobrý večer, synové někde lapli salmonelu a vůbec netušíme, kde. U mladšího se to projevilo nejdříve horečkou a potom 3 denním prujmem. Starší byl bez příznaků. Dr mám řekla, že do školky mužou až budou mít 3 stěry po sobě negativní. Jsou to 2 tydny a na první stěr zkusíme jít ted ve čtvrtek. Chodí spolu do jedné třídy a my jsme už oba pracující a ted ta otázka. Za jak dlouho vám mohly děti do školky? A jak jste to popřípadě řešili, když to byla dlouhodobá záležitost(např. 3měsíce), když nemáme hlídání. Paní z hygieny mi řekla, že je to na domluvě s ředitelkou školky, aby se více hlídala hygiena po WC. Jinak je přenos mezi lidmi nemožný. Jen pro info. já, manžel, baby, dědové máme stěry negativní, takže je to pro nás záhada, jelikož jíme vše společně, tak z jídla z domácnosti to být nemůže a ve školce zatím nikdo nepřibyl. Děkuji za odpověd.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Mne dětská Dr i jako velké říkala, že pokud nebudu mít stery 3x po sobě negativní, že bych ani do školy neměla chodit a nebo dbát na zvýšenou hygienu po WC.coz může být u malých dětí ve školce problém. Bohužel, je to blbý, ale je to tak. Dítě si po WC neumyjé řádně ruce, nebo si i sáhne na zadek, pak sáhne na hračky a přenese bacily salmonely a ohrozí ostatní děti.

  • Kamaradka byly doma pul roku. Vzdy dva stery mela negativni a treti pozitivni. Me by se to teda jako matce nelibilo, kdybych vedela ze do skolky chodi dite s pozitivni salmonelou. Vam ano, kdyby ji mel nekdo ze spoluzaku vasich deti? Jak poresit hlidani? Nejaka chuva domu? Hlidacky.cz treba. Nejaka studentka z okoli. Netusim.

  • marketaj14.11.2017 19:45

    Osobní zkušenost nemam, ale minule u dětské dr jsme kecaly a stezovala si na hygienu, ktera prave nesouhlasila s nástupem dítěte zpet do školky, kdyz stery nejsou negativní a ze to muze trvat pul roku, než to bude ok a co maji asi delat rodice. Dite infekční neni, ale do skolky ho nepusti. Takze si to pores s hygienou hlavne.

  • gimi14.11.2017 20:47

    Já teda neodpovím na otázku, ale kolegyně z práce byla s malou takhle pul roku doma. Pak asi tri měsíce klid a zase na novo... 😲 už byla fakt v krizi! Takže držím palce, ať máte vse ok

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 70 406 otázek, kterým se dostalo 235 370 odpovědí a 371 721 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist