Rýma u kojence

Otázku položila: Anonymní uživatelka #254298 13.10.2015 11:09

Ahoj holky, asi fakt blbá otázka, ale zeptám se. jak poznám rýmu u kojence? jak postupovat při rýmě.? jako myslím léčbu.
pak když mimi pokašlává co s tím? mám dát něco proti kašly? kdy jít k Dr. aby na mimi koukla.
prosím o rady, mám první mimi a nemá mi kdo poradit. děkuji

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Rýma u kojence-teče z nosu. Jděte do lékárny řekněte kolik je prckovi a oni vám dají co potřebujete. To samé u kašle. U rýmy je hlavní aby se odsávala pryč nejlepší jsou odsávačky na vysavač ale jsou i bateriové. K dr. můžete klidně jít, prohlédne ho. Já chodím k dr. malým jen v případě když je teplota. Nikdy nevíte co se může z neviného pokašlávání vyklubat obzvlášť když je teplota.

  • malé miminko odkašlávat neumí, jeho ty hleny z nosu spíš "dusí" a nemůže dobře dýchat taks e snaží pomoci kašláním. důležité je prokapávat nos nějakou mořskou vodou )Vincentka, Libenar,PhysiomerBaby,...) a odsávat,odsávat,odsávat - i když se to těm prckům nelíbí.
    kdy jít k Dr záleží na tom, jak je mimčo staré, ale u malých miminek 3 měsíce-půl roku, bych šla tehdy, kdy ta rýma trápí tak 2 dny max.nebo už je hustá a jde do žluta-tam už je to pak na antibiotické kapky Pamycon (lokální, není třeba se jich bát).
    raději jít k Dr dříve (a klidně v tu chvíli být za hysterku) než aby se miminko zbytečně trápilo.
    prcek má 3 roky a pokud ho rýma trápí už pár dní a zanč měnit barvu jdu s ním k Dr taky, aby to zbytečně nesedlo na průdušky. lepší Pamycon dřív, než pak atb na 10dní celková :-)

  • pokud rýmu nedoprovází teploty nebo kašel (a teď nemyslím to kuckání, když mimču stékají hleny do krku a dráždí ho to ke kašli) tak bych k dr vůbec nechodila. U mimča se rýma léčí dlouho. Synovi ve třech měsících 14 dnů , dcerce v 1 měsíci 10 dnů, ale zvládnout doma to jde. Pokud už je rýma hustá a zelená, tak by se mělo začít s Nasivinem, na to už jen mořská voda nestačí. No a hodně chodit ven, pokud není teplota, čerstvý vzduch je nejlepší lék, syn mi jako zasoplené mimčo přes den jinde než venku nespal, tam se mu dýchalo dobře. A taky zvýšit postýlku pod hlavou, ať v noci hlen stéká do krku a ne do uší, ať se vám k tomu nepřidá zánět ucha.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 80 693 otázek, kterým se dostalo 273 814 odpovědí a 411 007 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se