Psychicky ani fyzicky to nedávám

Otázku položila: Anonymní uživatelka #400466 14.6. 7:25

Dobré ráno ženy,maminky... Nevím zda je to vlastně tak úplně otázka nebo spíš zpověď. Mám dvě děti dcerku 4,5 roku s ex. A syna čerstvě 2 roky. Mám taky manžela, který pracuje na 2 směny. A je toho na mě hrozně moc 😥 dcera jezdí jednou za 14 dní na 3dny k ex, který bydlí s matkou. Jenže prostě ona je tam sama, všechny hračky jsou tam její, dají jí všechno, má u nich svůj vlastní mobil... Prostě tam poslouchají více méně oni ji, než ona je. U nás to funguje jinak. Na mobil má zákaz a prostě když to řeknu na plnou pusu nepo*eru se s ní. Vždy když od nich dojede chová se jak kdyby jí patřil celý svět. A to je fakt o nervy. Neustále se s bráchou rvou o hračky, ona mu nic nepůjčí, vše je její, on naopak jí půjčuje. Co se syna týče je to takový živel, rošťák... No prakticky denně toho mám opravdu nad hlavu a těším se na večer až bude klid. 😔 Vlastně si připadám hrozně. Loni v říjnu jsem prodělala grand mall kdy mě muž našel na zemi. Naštěstí tu byl. No žádný nález nemám, epilepsii potvrdilo pouze EEG. Beru léky. Kolikrát mi není úplně nejlíp. Třeba když se blbě vyspím nebo tak. Dle doktorů je u mě spouštěč stres, únava... A v tom jsem denně.. Někdy toho mám tak nad hlavu, těch dětí, práce okolo baráku... Bojím se že mi jednoho dne opravdu přeskočí a já uteču někam kde budu mít klid. Nevím jak sama na sebe a jak se prostě nestresovat. Jsem taková od jak živa... Manžel sice pomáhá ale spíš jsem v domácnosti na vše sama. On spíš ty věci venku...

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • a co se takhle domluvit s exem na nějakých pravidlech, která by dodržovali i oni?
  znám toto, kdy dcera k otci chodila navíc i ve všední den na odpoledne a týden vždy trvalo, než se srovnala do normálního režimu (bohužel otec se mnou nekomunikoval).
  chápu, že je to pro vás těžké, ale je to velmi těžké i pro to dítě. děti toto ne zrovna dobře nesou a nesou si to v sobě celý život. jiný režim u mámy a jiný u otce je prostě problém. dcerka je dost malá a je to pro ni opravdu složité.
  navíc se za chvíli může stát, že kvůli nějakému výrazně přísnějšímu režimu doma nebude chtít bydlet doma, ale u táty. chce to velmi citlivý přístup, hodně komunikace.
  pokud jste vy ve stresu a nervní, tak obě děti toto poznají a vycítí. a pak se to zpět přenáší na vás.

 • macicekkajik14.6. 10:02

  V dnešní době je to bohužel tak, že si páry udělají dítě a pak se rozejdou a dítě je jako rukojmí. Bývalý partneři je používají jako pomstu za to, že je ten druhý protějšek opustil a dělají naschvály, jen aby tomu druhému ublížili. Nic jiného než domluvit se s ex nepůjde. Jinak to budeš muset přetrpět než dostane malá trochu rozum. Ale děti jsou příliš náchylní k navádění a jak už tu bylo řečeno, může se stát, že bude chtít být u otce, protože se tam má lépe. Nemá zákazy, vše má pro sebe, je rozmazlovaná.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 72 379 otázek, kterým se dostalo 242 498 odpovědí a 380 459 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist