Prošlé léky

Otázku položila: Anonymní uživatelka #273487 25.6. 9:56

Je bezpečně dávat dětem prošlé léky?
Syn (3 roky) má lehké astma (následek jicnoveho refluxu). Z alergologie má inhalační lék Flixotide, který jsme po zlepšení stavu (reflux už nemá) loni v červnu vysadili. Používat jsme ho měli pouze v případě nemoci s dlouhodobým kašlem. Celý rok nebyl nemocný, kromě rýmy v říjnu, kdy jsme se bez Flixotidu obešli. Minulou středu měl teploty a silný kašel, který se po normálních lécích nezlepšil, tak jsme v pátek Flixotide nasadili. Včera odpoledne jsem náhodou zjisitla, že je expirace 2/2021, takže je 4 měsíce prošlý. Ráno jsem chtěla volat na alergologii, aby mi poslali nový recept, ale bohužel mají dnes volno a ordinují až v pondělí.
Teď jsem na vážkách, jestli mu ten prošlý lék stále podávat. Kašel a zahlenění stále trvá a léky musíme brát vždy ještě 2 týdny po doléčení a postupně snižovat dávku. Takže jen tak vysadit bych mu ho nemohla, ale bez receptu nový neseženu. Dětská lékařka tento lék předepisovat nemůže :(
Jak byste se zachovali vy?
Jako asi budu do pondělka v léčbě pokračovat, když ještě není ok. Snad mu to nijak neublíží. Na druhou stranu, kdybych si toho večer náhodou nevšimla, tak pokračuju bez starostí dál...

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • asi bych to riskla stejně jako ty. a v pondělí zavolala pro nový. řekla bych, že lépe něco než vůbec nic.
    nám v případě např. kapek do uší na zámnět středního ucha které byly otevřené více než měsíc (a po té době se podle návodu nemají používat), dětská Dr řekla, že je máme klidně kapat.

  • Eleshiar25.6. 11:59

    Ja mam s leky po expiraci problem spise psychicky, neberu je a ani bych je nedala diteti. Stejne to mam i s jidlem :-D Na druhou stranu souhlasim s nazorem, ze je lepsi neco nez nic, zkusila bych alespon kontaktovat praktickeho lekare, bud pro radu nebo recept..

  • Bajuli8625.6. 13:22

    Koukala jsem do ciselniku SUKLu, detsky lekar ho klidne napsat muze, tento lek nema tzv. preskripcni omezeni a ani na uhradu to nebude mit vliv. Zavolala bych pediatrovi a nechala si poslat novy.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 78 064 otázek, kterým se dostalo 263 027 odpovědí a 402 886 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist