Prodloužit nebo přerušit studium

Otázku položila: Anonymní uživatelka #287798 26.3. 22:51

Ahoj, máte někdo zkušenost nebo se vyznáte v prodlužování / přerušení studia? Jde o to, že nestíhám napsat bakalářku, takže ke státnicím chci až v podzimním semestru (leden) a ne teď na jaře. Je mi do 26 let, ale tím delším studiem už překročím standartní dobu studia, takže se na mě vztahují poplatky.
Chápu ale správně, že:
Prodloužení = jsem dál student se všemi výhodami, nemusím si platit zdravotní, musím v dalším semestru získat kredity (tudíž se účastnit výuky), platím 18 000,- školné

Přerušení = nejsem student a nemám žádné výhody, zdravotní si platím sama, nemusím se účastnit výuky, nemůžu ale ani do knihovny pro případnou literaturu k bakalářce, stojí mě to cca 6 měsíců zdravotního (nějakých 15 000)

Nevím, jak je to se sociálním pojištěním, ale když se tak dívám na tohle srovnání, vlastně mám pocit, že prodloužení s poplatky, kterým jsem se chtěla vyhnout přerušením, je výhodnější 😁 Konzultuju to i na studijním, ale přece jen se přes maily něco domlouvá celkem blbě, tak se chci radši ujistit, jestli to chápu správně? Nebo je tu nějaký háček, že si ke školnému budu muset platit i zdravotní? 😁 Tušíte někdo?
Děkuji.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Ahoj, teď byla půl roku narušená doba studia a já si po žádosti v září bezplatně natáhla studium do 28.2.21 abych v klidu odevevzdala práci. Možná to půjde i teď. Loni vyšel totiž nový zákon, kde 180/2020 $2, na který se odvolej a půl roku bys měla mít navíc.

  • U nás to nějak šlo o půl roku prodloužit i bez placení, pokud člověk stihl termín státnic ještě před zkouškovým v tom prosinci/lednu. Nevím, jak bys chtěla získat další kredity, když přece předměty už musíš mít všechny splněné a teda výsledný počet kreditů taky. Nemůžeš mít víc než 180 kreditů za bakalářské studium. Takže prostě sedíš doma a píšeš bakalářsku.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 77 532 otázek, kterým se dostalo 260 450 odpovědí a 401 383 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist