Problémy s vyrovnáním se

Otázku položila: Anonymní uživatelka #419913 neděle 19:01

Ahoj.
Už dlouho mě trápí pocit neustálé viny za věci, které jsem udělala v minulosti - a to už třeba opravdu dávno. Neustále si strašně moc věcí vyčítám ( třeba nějaké úlety, chování.. ) a přitom teď v hlavě vím, že už na to mám jiný pohled, že bych ty věci nikdy neudělala.. neustále si připadám, že jako člověk stojím za prd kvůli těmto věcem, že už jsem si reputaci v životě sama před sebou pokazila a že už s tím budu žít do konce života a nevím co s tím. Strašně ráda bych se vrátila do mládí a udělala věci jinak, ale to samozřejmě nejde. Na druhou stranu vím, že člověka co jsem teď utvořilo to, co se mi v minulosti stalo.. nevím, přijde mi i že nad věcmi přehnaně přemýšlím a sama se tím trápím, mnohdy jsou moje myšlenky a představy o věcech horší, než realita..
nevíte, jak to vyřešit, jak si pomoct?

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • candyskaúterý 18:47

    Ahoj, minulost už nezmeniš. To je potřeba si uvědomit, ať už sama nebo za pomoci psychologa. Nevím jestli ti pomůže, když ti řeknu že to tak mám taky. Před pár lety jsem byla prostě střevo, nevěděla jsem ani co chci, na každé akci kde byla možnost se opít jsem se opilá, pak jsem se kolikrát s někým líbala, aniž bych s někým chodila. Nedělala jsem to schválně, chtěla jsem si někoho najít, ale nevěděla jsem jak, za střízlivá jsem byla dost ticha a nevýrazná. Teď jsem šťastně vdaná a snažíme se o dítě, ale nejradši bych si občas nafackoval jak jsem byla blbá a trapná. Úplně se desim když někdo někdy začne vyprávět zážitky z těch let.
    Ale vždy si říkám, že už je to dávno, že jsem už jinde. A jestli si o mě někdo něco takového myslí, tak každý byl určitě někdy v pubertě nebo v telecích letech a vyváděl věci, na které není pyšný.
    Pokud si to nesrovnasnv hlavě, navštiv psychologa nebo si promluv s někým blízkým, třeba tě přesvědčí že to není tak hrozne jak to vidíš ty.:-)

  • Odpusť si a pust tu minulost, která je už uzavřená. Nedrž se jí, je pryč. Zakaž si litovat toho, co jsi udělala/neudělala. Každý nový den, každá chvíle je novým začátkem. Co je za tebou, je odžité a nemá smysl se donekonečna za to mrskat.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 78 918 otázek, kterým se dostalo 266 362 odpovědí a 405 469 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist