Problém se spaním syna

Otázku položila: stupidiack 12.1.2019 11:27

Ahoj,

prosím o rady.
mám dlouhodobý problém se svým 4letým synem.
Spát chodí okolo 8. večer, často ani neusne a čeká, až se vykoupu (chodím hned po něm), což je rychlá sprcha a ne koupel, aby bylo jasno :-), a jakmile slyší, že jsem otevřela od koupelny, volá mě, musím si jít lehnout za ním a čekat, než usne. Jen zřídkakdy usne sám.
Pak jsem jak na trní, kdy zase začne brečet a volat mě, takže o nějakém klidném sledování třeba TV nemůže být ani řeč. Už třeba v 10 večer je vzhůru (budí se s pláčem). A běžně je nejpozději v 11 večer konec spaní, brečí a vynucuje si jít za námi do ložnice.
Zkoušeli jsme to po dobrém, i po zlém, slibovali odměny, ale nic nepomáhá. Jen chci podotknout, že jsem v 31. týdnu, takže se s ním v posteli (spí na mé půlce) vůbec nevyspím, musím spát většinou jen na pravém boku, jinak se mi dělá špatně, a když je z jedné strany on a z druhé partner, oba na mě dýchají, nemůžu spát vůbec.
Je to začarovaný kruh únavy, vyčerpání a nevyspání, vstávám kolem 6. každý den, i o víkendu, a ani přes den mě nenechá vydechnout, protože se neumí chvilku zabavit sám a sám si pohrát (hraček má dva miliony, možná bude problém v tom) - zrovna teď je vedle mě a hraje si se Spidermanem, ale kdybych šla na televizi, bude chtít jít se mnou, i kdyby tam jely třeba zprávy :-/.
Jde mi hlavně o to, že se zanedlouho narodí malá a nechci, abychom ho potom násilím nutili spát ve svém pokoji - bral by to jako podraz kvůli miminu, žárlil by a neměl by sestřičku rád. Proto se všechny změny, které by ho mohly poznamenat (spaní ve školce i spaní ve své posteli) snažím zavést ještě před porodem, aby to pro nás všechny nebyl takový šok.

Má někdo podobnou zkušenost nebo radu, co s tím?
Moc děkuji, opravdu jsem zoufalá.

Ještě bych ráda doplnila, že partner není jeho biologický otec, od něj jsem odešla, když byly malému 3 měsíce. Bydlela jsem do jeho 3,5 let u rodičů. Jeho otec je komplikovaná osoba, kupuje si ho dárky, má hroznou povahu. Jeho obavy o mě můžou být zakořeněné v tom, že jsem ležela třikrát v nemocnici (jednou na pozorování, dvakrát na operaci hlavy). Naposledy loni v březnu. Vztah k současnému partnerovi má dobrý, má ho rád, ale vždycky v noci chodí za mnou/volá mě - nemůže ho jít partner uspat, protože vyžaduje mě a vyvádí. :-/ Ničeho se nebojí, ale může všechno komplikovat ta složitá rodinná situace, kdoví, co mu jeho otec o nás vykládá. :-/

 • 13.01.2019 11:54:59 - full.avl změnila kategorie otázky

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • zaplatilkova12.1.2019 16:52

  a proč vás v tom pokoji potřebuje? 4 leťák už řekne, jestli se bojí apod. nebo naopak to žádný důvod mít nebude, jen to, že chce být s vámi. Tak bych zkusila zavést, že třeba si poslechnete dvě ukolébavky spolu v posteli a pak odcházíš a hotovo. Nechat otevřené dveře, světýlko, cokoli bude potřebovat, ale důsledně trvat na tom, že usínat tam s ním nikdo nebude.
  Sice je dobré, že se snažíte změny provést než přijde druhé, ale z vlastní zkušenosti musím říct, že on už teď vnímá, že se bude něco velkého dít, a o to vícvse asi taky změnám brání.
  chápu, že chcete udržet ložnici pro sebe, taky to tak máme a nevidím na tom nic špatného. A stejně tak bych to vysvětlovala synovi..,ložnice pro rodiče, pokojíček pro děti a přes to nejede vlak..
  držím palce a hlavně pevné nervy!

 • Ahoj,
  znám to mám to dost podobné. Mám syna už téměř 10 let a 2 roky, téměř do 7 let nespal ve svém pokoji. A teď spává s manželem ve svém pokoji a já s malým v ložnici.
  Radu nedám, jen ho podporovat a chválit. Po zlém se nic nezlomí, u nás spíš naopak.
  Držím palce ať to zvládnete nějak jak vám to bude vyhovovat a jste všichni spokojení.

 • petulinkaa1312.1.2019 14:02

  Tezko radit.Jako vetsina deti i my jsme lezli k rodicum do postele ze :-D ale tohle uz je moc ve 4 letech,hlavne ty vecery teda myslim a kort kdyz je na ceste druhe dite.Ze v noci vleze k vam bych jeste ve 4 letech chapala,ale ze te nenecha az tak co pises je blbe.Nasilim ale taky nic nevyresis,holt s malym nejakou dobu bude muset spat vedle tatinek a ty s prckem v loznici.Chapu tve postaveni,taky uznavam deti svuj prostor a rodice tez,ale nema tam syn z neceho strach treba? ve 4 letech by o tom mohl mluvit nebo co vam rika?

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 75 341 otázek, kterým se dostalo 252 214 odpovědí a 394 299 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist