Přírodní probiotikum

Otázku položila: Jarmillka 19.4. 14:19

Dobrý den, neporadila by mi tady některá z vás ohledně přírodních probiotik ?

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • sisterrys19.4. 22:27

  Přírodních probiotik je mrak. Pro nás asi nejbližší kysané (kvašené) zelí (pozor, není to totéž, co koupíš v nálevu v obchodě, lze koupit ve specializovaných obchodech, lepší asi vyrobit doma), kimči (kvašená zelenina). Návody na obojí najdeš na netu. Další jsou tibetská houba (dává se do mléka a vyrobí kefír, nebo do smetany, stačí i jen hobou udělaný kefir do smetany a získáš zakysanou smetanu, z kefíru lze vyrobit tvaroh, lučinu, sýr, vše plné probiotik), tibi krystaly (dávají se do vody s cukrem a sušeným ovocem, vyrobí jemně perlivý nápoj), kombucha (do čaje), GBP (na výrobu zázvorového piva). Info na netu. Na fb jsou skupinky, kde tyto kultury nabízejí lidé, kteří jich mají nadbytek (kultury se množí) a zároveň je tam o nich také spousta informací, zkušeností a rad.
  Vše je super na podpoření zdravé mikroflóry. Ovšem při oslabení (třeba antibiotiky) se doporučuje užívat i klasická kupovaná probiotika. Nejlepší na trhu jsou smidge (stojí majlant, ale když se přepočítá na dávku, vyjdou podobě jako ostatní, jedno balení vydrží cca na rok).

 • ailinnon19.4. 20:21

  Probiotika obsahuje kvalitný biely jogurt, domáci kvaskovy chlieb... Ale kvalitne probiotika sú Bio Gaya a ja kupujem BioLac Baby drops. Sú drahšie, ale sú to kvalitne probiotika v kvapkách vhodné aj pre babatka.

 • Lenouch2320.4. 20:16

  Na tohle je výborné kimchi. Kimchi působí také jako silné probiotikum, obsahuje bakterie Lactobacillus a posiluje zažívání i imunitní systém. Jeho pravidelná konzumace výrazně snižuje špatný cholesterol, detoxikuje organismus, bojuje proti volným radikálům, stárnutí, virózám, reguluje hladinu cukru v krvi a snižuje nevítané chutě.

 • Majus23.4. 21:35

  Kde je něco takového k dostání ? Nikdy jsem o ničem podobném neslyšela.

 • Lenouch2325.4. 18:18

  Zkoušela jsem jich víc, ale chuťově nejlepší a nejblíž k tomu, co jsem zkusila v Koreji je tady tohle https://www.kimchiclub.cz/eshop/4-produkty. Mají víc druhů a doporučuju vyzkoušet to balení, kde jsou všechna tam kimchi, které nebízejí. Plus když se zaregistruješ, tak to s sebou nese taky jisté výhody :).

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 78 064 otázek, kterým se dostalo 263 028 odpovědí a 402 887 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist