Převzetí balíčku

Otázku položila: Anonymní uživatelka #391643 13.2. 20:11

Ahoj, objednala jsem si boty z Anglie, nikde jinde je totiž neprodávají. Chodím však do školy a proto si většinou nechávalm dát balíčky rovnou na poštu, ale tentokrát to nešlo protože dopravcem je DHL. Já ovšem nevím, jestli budu v tu dobu už doma.
Platbu jsem provedla kartou přes internet.
Mám dvě otázky :
1) Mohl by vyzvednout zásilku můj bratr co by měl být doma kdyz mu nechám občanku doma?
2) Kdyby to bratr nemohl vyzvednout, a kdybych měla třeba hodinu když by mi kurýr volal? Mohu mu zavolat zpětně a domluvit se s ním na jiném termínu popř času nebo to nejde? Děkuju moc za odpovědi, jsem z toho uplně vystresovaná :D

 • 14.02.2019 19:25:35 - full.avl změnila kategorie otázky

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • buccaneerka213.2. 20:25

  Může to vyzvednout bratr i bez tvé občanky. Já kurýrovi řeknu vždycky, když se ptá, jestli jsem doma, že nejsem, ale ať zazvoní a převezme to xy.

  Jinak u některých kurýrů jsem se zpátky dovolala, u některých ne, to asi záleží od konkrétního člověka.

 • candyska13.2. 20:27

  Ahoj, s DHL myslím nemám zkušenost, ale u ostatních dopravců to není problém, vydat balíček někomu jinému, pokud je tedy v místě bydliště (tedy u tebe doma).
  Dvě zkušenosti z tohoto týdne mě utvrdili v tom, že kurýři mají dost na háku :D (dvě různé společnosti). V pondělí jsem přebírala zásilku co byla na jméno bráchy, ani mě nezastihli doma, pak jsem jim volala, a balíček mi znovu dovezli, ani je nezajímala občanka, dali mi to a odjeli (ale třeba kdyby se balíček dostal na poštu, tam s tím problém mají, ale doma ne).
  A druhý kurýr mi balíček dneska do vezl ke škole, kde jsem teď na praxi, takže s některýma se dá dohodnout i změna adresy.
  Prostě až ti zavolá, nebo ti přijde zpráva o zásilce, tak zavolat kurýrovi a dohodnout se, neměl by být problém.

 • zabice13.2. 21:06

  Když ti přijde sms o doručení mel by tam být i kontakt na kurýra, kolikrát mu stačí napsat SMS nebo mu zavolat že nebudeš doma ale že to převezme jiný člen rodiny.. já pokud nejsem doma,zavolal nebo napíšu SMS kurýrovi a ten mi balík nechá u známých v obchodě unas v ulici

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 72 617 otázek, kterým se dostalo 243 388 odpovědí a 381 534 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist