Přetažení předkožky u chlapečka

Otázku položila: Majus 21.5. 22:00

Našla bych tu nějakou maminku, která u syna řešila problém s předkožkou ? Je potřeba to řešit chirurgicky nebo to "časem" půjde ?

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Doporučuju Pinďamast. Vyčetla jsem to tuším dokonce tady na WZ.
  Malý ve třech letech dostal kortikoidy, ale stejně mu to vůbec nepomohlo. I po půl roce to měl skoro stejné (mazalo se nějak střídavě, ne v kuse). Tak jsem pátrala až jsem loni v listopadu vypátrala tuto zázračnou mastičku :) V lednu mu bylo teda už 5, čekala jsem celkem dlouho. Každopádně dnes to sice nejde pořád úplně, ale chybí už jen maličko a doktorka na pětiletý prohlídce byla spokojená, že tohle už se řešit nemusí :)

 • llucifer22.5. 20:21

  Holky, já zase slyšela názor, ke kterému se přikláním a praktikujeme to tak - učit kluka od malička, aby si sám zkoušel přetahovat, při koupání jako hru třeba, nikdy nemá přetahovat nikdo jiný, protože kdokoliv by šel i přes bolest a mohlo by dojít k poranění, kluk sám u sebe nikdy přes bolest nepůjde. Máme 3,5 letého syna a chybí mu už jen kousek, bez jakéhokoliv našeho zásahu.

 • A jak je stary? Vsimam si ze kazdy doktor doporucuje neco jineho. Nase doktorka mi od malicka rika pretahovat pretahovat... A kdyz jsem se o tom bavila s mamkou, rikala ze brachum nic takového nedelala a problem zadny nemeli.

 • Můj 5 letý syn to stále nemá optimální,doktorka už 1x nasadila kortikoidy-mast,ale nezabralo to,nyní budeme mít změnu lékaře,tak jsem zvědavá,na čem se domluvíme dál.

 • Neznám nikoho, komu by to časem šlo samo.
  Přítelovi dva kluci museli na operaci, nic příjemného, takže já bych po této zkušenosti zkušenosti raději postupně pomalu přetahovala.

 • U nás dr říkala do 3 let času dost a potom opatrně začít přetahovat a to jsem nechala na synovi.
  2x měl zánět pod predkozkou a léčili jsme to jen framykoinem 2x denně a 4-5x denně striknout borovou vodu strikackou pod predkozku. Postupně se to uvolnilo. Ma 7 let a pretahuje mírně, ve sprše přetáhne bez větších problémů a bez bolesti.

 • JanaRad22.5. 7:35

  Já stahovala synovi předkožku od miminka. Stejně musel asi 3x na "uvolňování" na urologii, ale byl miminko, takže se nebál dopředu a nakonec si nic z toho nepamatuje. teď snad potíže nemá, ale je už velký a nesvěřuje se mi :-) Za mě určitě přetahovat co nejdříve, protože ten pětiletý se už jen tak ošetřit nenechá a bolest si bude pamatovat hodně dlouho...
  Známá syna nechala a teď je malý po operaci a čeká ho ještě další... Jsem ráda za radu mé maminky - přetahovat - syn je OK

 • Synovi predkozka nesla dlouho pretahovat. V 8 letech zacal poznavat sve telo a delat si dobre, predkozka rychle uplne povolila a zadny problem. Jeho otec byl v 16 letech na obrizce, tak jsem mela strach, aby nemel problemy po nem. Nastesti je vsechno v poradku.

 • Syn bude mít 3roky...uz asi půl roku hrajeme hru kuk očičko :-D a už nám chybí jen kousek. Mě teda přijde že ho hrozně drtí, ale on je vysmátý takže to asi bude ok :-D

 • JankaRouskova3.6. 17:26

  Taky jsem za pinďa mastičku. Používali jsme ji společně s těmi koupelemi a a i když to nebylo hned, tak předkožka povolila ! :) Tohle je ono www.pindamast.cz ale mají ji i v lékárně

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 75 996 otázek, kterým se dostalo 254 624 odpovědí a 396 445 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist