Přenos neštovic

Otázku položila: Anonymní uživatelka #360813 17.5. 12:26

Dobrý den, chtěla bych znát vaše zkušenosti a názory na možný přenos neštovic. V sobotu jsme měli jít ke známým na oslavu. Ale jejich dcera dostala neštovice. Já jsem těhotná a ještě jsem je neměla, ale jsem nějak speciálně přeočkovaná, abych je nedostala. Každopádně ani já ani dcera (14m, taky je ještě neměla) nikam nepojedeme, nebudu to riskovat. Zajímá mě, jestli na oslavu může jet manžel. Pokud bude hezky, oslava by měla být venku a ta nemocná holčička bude schovaná doma. Myslíte, že i tak by nás pak manžel mohl nakazit? Předem díky za odpověď.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • V pripade ze manzel nestovice prodelal, zadne riziko pro vas nepredstavuje. Pokud nestovice neprodelal je mozne, ze se nakazi a bude pro vas potencionalni riziko. Pripadne muze byt jen skryty prenasec. Tohle jsem zjistovala nedavno, bo tchyne byla v kontaktu s nestovicemi, a ja nechtela abychom je ted chytly. Ja tehotna a dcera jeste nemela.

 • terryk17.5. 12:37

  A manzel neštovice měl? Pokud ne, teoreticky je může chytit a nakazit dceru. Pokud je měl, je to cajk.

 • Me tedy doktor rekl ze ikdyz nestovice jsem mela a ja bch prisla do kontaktu kdo ma nestovice jeste ve stadiu puchyrky s vodickou tak ano... je to teda asi mala pravdepodobnost ale treba kdyby si podal ruku s jeji maminkou tak muze neco prinist domu

 • vilamotylkova17.5. 13:44

  Já bych se přikláněla k tomu, aby ani manžel nešel. Jistota je jistota.

 • tak jde i o to, jakou imunitu má manžel.
  já když měla pásový opar, tak sem byla nějakou dobu ve stresu, oslabená imunita a tak se vyrazil. a jeho komplikací právě může být i zánět mozkových blan. ale k tomu, aby se to objevilo není potřeba nový kontakt s neštovicemi, ale právě spíš fyzický/psychický podnět ve formě stresu, přehnané zátěže, atp
  pokud je manžel ted v pořádku, a nemá žádné akutní problémy (třeba nachlazení, větší stres, hádky, imunita celkově), tak by pro něho nemělo být setkání nijak problematické. ale je potřeba aby si toto zvážil hlavně on sám.
  navíc k přenosu nedochází zase tak snadno, tak bych se až tak nebála (hlavně pokud je dítě uvnitř budovy a oslava venku). ani přímým kontaktem s nemocným dítětem nemusí dojít k přenostu (několikerá zkušenost u dcery).

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 69 562 otázek, kterým se dostalo 232 175 odpovědí a 367 676 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist