Předčasný porod

Otázku položila: verousek1985 13.12.2011 15:17

Ahoj holky, tak jsem dnes byla na kontrele u mudr. Mimčo se sice otočilo,ale..jsme 33+6tt, hlavička naléhá a já jsem otevřená na prst.:-(Mám do příštího úterý nařízený klid na lůžku, žádnou námahu a pokud se to nezaství, budu trávit Vánoce asi v nemocnici.:-(Doktorka mi předepsala magnesium. Prý by bylo dobré, aby tam mimčo zůstalo alespoň ještě 3týdny. Chjo, takhle jsem si Vánoce nepředstavovala. Kdyby se malému nedej bože chtělo ven, máte nějaké za sebou porod tak brzo??Děkuji za odpovědi.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Charlie13.12.2011 15:58

  Ahojky, sice je to jiné když čekáš jedno miminko, já jsem čekala dvojčátka a nakonec přišli na svět ve 25 tt a teď jim je 2 a 1/2 roku a jsou bez problémů ( začátky byli dost drsné, ale to bylo opravdu těmi dvojčátky) sice malá má menší váhu než její bráška, ale jsou milionový.
  Jinak co bych ti mohla poradit, prosím lež jak jen to půjde max. na WC a dost, nic nedělej hodně pij magnesii neperlivou a pokud Ti paní dr. předepsala magnesium, tak jej podctivě ber to je aby Ti netvrdlo bříško. Držím palečky a ať máš miminko zdravé a neboj určitě to zvládnete:-) Nandy

 • mijaju13.12.2011 18:27

  Ahoj já byla taky 33+6 loni na konci v listopadu, kdy mi zjistili CS5, hrdlo zašlé, otevřená na 2 cm a kontrakce, které jsem necítila pravidelně po 5 minutách. Okamžitě mě nahnali do nemocnice, podložené nohy postele tak, aby byly nohy výš než hlava a břicho to tlačilo směrem k hlavě. Dostala jsem kapačku léků proti kontrakcím a tablety hořčíku, konkrétně Magnesii lactici (nejsilnější hořčík co je na trhu). Mohla jsem jen na záchod a na 5 minut denně do sprchy. Musela jsem vydržet alespoň do 35+0, jinak by mě museli odvézt do nemocnice, kde se specializují na předčasné porody. Malej se nakonec narodil 35+1 a neměl nejmenší problém.

  Takže poslechni doktory, kup si Magnesii lactici a užívej 4x denně 2 tablety, podlož nohy postele a opravdu max 5minut sprchy denně a cesta jen na záchod, jinak ležet, ležet, ležet. Držím palce.

 • Ahoj.Klid na lůžku opravdu dodržuj.Ovšem znám případy a ne jeden.Na prst otevřený a přenášeli.Každopádně neriskuj.Ať se miminko dopeče u tebe v bříšku.Vánoce mají být i v klidu ,tak si ho naordinuj a uvidíš že to bude dobré.Hodně štěstíčka. :-) Pokud by se miminko narodilo,tak se neboj.Už jsi dost TT.

 • mimous13.12.2011 16:46

  Ahoj,ja rodila pred 5 lety v 33 tydnu protoze mi odtekla voda a vsechno je v pohode,sice byl maly 3 tydny v inkubatoru,ale myslim ze to dohnal.Tak se hlavne nestresuj,klid a urcite to dobre dopadne.

 • eva11113.12.2011 17:05

  Ahoj já se taky pridám kamarádka takhle strávila skoro půl těhu v nemocnici a nakonec skoro přenášela ,tak hlavně klid žádný stres a pokud to jenom trochu pujde tak lež, je to sice otrava ale věř paní dr.určitě to bude dobré drž se.

 • Lu.ciiie13.12.2011 17:16

  Ahoj. Chci tě malinko uklidnit. Když budeš dodržovat opravdu klid, nic nezvedat, zbytečně se nepředklánět a mít jak se říká nohy nahoře, myslím, že by to malý mohl ještě zvládnout a vydržet. Mně hrozili od 33 tt také předčasným porodem, měla jsem CS6, později 8, otevřená na 2 prsty, hlavička naléhající. O týden později jsem byla hospitalizovaná s horečkami kolem čtyřicítky, s kontrakcemi. Po 4 dnech jsem byla kvůli kapacitě doma, dodržovala naprostý klid a s antibiotiky a magneziem jsem každou hodinu čekala, kdy to přijde. A víš jak jsem dopadla? Rodila jsem ve 41+3 tt :) Držím palečky a neboj, děti se rodí v mnohem dřívějších termínech a díky pokročilému zdravotnictví jsou zdravé a zvládnout vše dohnat :)

 • kdyz budes jen lezet a brat magnezium, bude to dobre.. ja takhle stravila 4 tydny od 30 tt v nemocnici.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 68 287 otázek, kterým se dostalo 227 468 odpovědí a 360 825 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist